PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 26 d. 12:34

Kiekvienas naujas drabužis didina aplinkos užterštumą

Šiauliai

Quinn Dombrowski nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


81401

Atėjus pavasariui, dažnai keičiasi ne tik nuotaika, bet keičiamas ir spintos turinys. Parduotuvių vitrinose galime matyti įvairių šūkių, kurių skleidžiama žinutė daugeliu atveju vienoda – atnaujinkite garderobą pavasariui. Ar dėl reklamos poveikio sukeltos emocijos susimąstome, jog jam spintoje reikės rasti vietos, o tai reiškia, kad su senuoju reikės kažką daryti? Deja, bet dažnu atveju su juo atsisveikinama, išmetant į šiukšlių konteinerį.

Šiandien už žodžio MADA slepiasi liūdni faktai, nes tekstilės atliekos yra antras pagal dydį taršos šaltinis pasaulyje. Verčia susimąstyti, tiesa? Pateiksime keletą patarimų, ką gali padaryti kiekvienas iš mūsų, kad to išvengtume.

Pirmiausia, būti atsakingu vartotoju ir nepasiduoti reklamos įtakai. Mada keičiasi labai greitai, todėl vieną sezoną esantys patys madingiausi drabužiai kitą jau atrodys nebetinkami dėvėti. Todėl, prieš pirkdami, pamąstykite, kaip ilgai galėsite vilkėti, ar tai nebus vieno sezono užgaida. Kurkite savo individualų stilių, nes stilingas žmogus nebūtinai turi būti madingas.

Rinkitės kokybišką aprangą, kuri ne tik džiugins jus, bet ir tarnaus ilgesnį laiką. Greitosios mados pramonė, reaguodama į naujausias mados tendencijas, gamyboje naudoja pačias pigiausias ir prasčiausios kokybės medžiagas. Pirkdami vadovaukitės posakiu, kad „nesu toks turtingas, kad pirkčiau prastos kokybės prekę“. Tokiu būdu ne tik sutaupysite pinigų, bet ir užtikrinsite, jog jūsų garderobas greitu laiku neatsidurs sąvartyne.

Dar vienas puikus aplinką tausojantis būdas – tai apsipirkinėjimas dėvėtų rūbų parduotuvėse ar komisuose. Čia apsipirkinėjant, įsigyjame tai, kas jau yra pagaminta, todėl prisidedama prie gamybos mastų mažinimo. Dažnai ne tik iš artimųjų, bet ir garsių dizainerių tenka išgirsti, kokių puikios kokybės drabužių galima rasti šiose parduotuvėse, o ir savo išvaizda jie ne tik nenusileidžia, bet ir pralenkia naujus drabužius, įsigyjamus greitosios mados parduotuvėse.

Kartais drabužiai mums tiesiog nusibosta, nors būna puikios kokybės ir dar tinkami dėvėti ilgą laiką. Užuot išmetę, dalykitės jais, atiduodami bet kuriai labdaros organizacijai, draugui ar kitam asmeniui, kuriam reikalinga pagalba, kuris jūsų atiduotais drabužiais atsinaujins savo drabužinę. Taip jūs prisidėsite ne tik prie gamtos tausojimo, bet ir kažkam suteiksite pagalbą ar tiesiog pradžiuginsite.

Kitas būdas, ką galima padaryti su drabužiais, – tai jų pakartotinis naudojimas. Nusibodo kelnės – pasidarykite šortus. Turite keletą nebereikalingų marškinėlių – pasidarykite kilimėlį. Ne tik šių, bet dar ir daugybę kitų neįtikėtinų drabužių perdirbimo būdų galima rasti internete.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras jūsų prašo, prieš perkant, sustoti ir pagalvoti apie Žemę.

Rinkis ateitį be šiukšlių!

apva-logo-parsisiuntimui.jpg

es-investiju-zenklas-kuriame-lietuvos-ateiti.jpg

tc-siauliu-regiono-atlieku-tvarkymo-centras-logo.jpg

Reklama