Ketvirtadienį bus paskelbtas geriausias šių metų tarnybinis pasieniečių šuo

Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT informacija

Ketvirtadienį Druskininkuose paaiškės, kuris tarnybinis šuo šiemet bus paskelbtas geriausiu pasieniečių keturkoju. Tądien 14 val. Druskininkų užkardoje (Mizarų g. 59) vyks iškilminga XXII-ojo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atvirojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimo ceremonija.

Tris dienas vykstančiose varžybose sugebėjimus demonstruoja savo padaliniuose atrankas laimėję geriausi pasieniečių šunys iš VSAT Vilniaus, Varėnos, Pagėgių rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje. Taip pat čempionate dalyvauja VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriaus komanda. Svečių teisėmis čempionate rungiasi Lietuvos policijos kinologai su savo augintiniais.

Kiekvieną komandą sudaro trys pareigūnai su tarnybiniais šunimis ir jos vadovas. Kovojama individualioje ir komandinėje įskaitose.

Antradienį miškuose ties Druskininkais čempionato dalyviai savo sugebėjimus demonstravo pėdsekystės rungtyje. Trečiadienį varžomasi vietovės apieškos ir žmogaus paieškos rungtyse.

Ketvirtadienį nuo ryto iki popietės tarnybinių keturkojų lauks elgsenos rungtis, kuri vyks  Druskininkų užkardos teritorijoje.

Geriausias pasieniečių šuo su savo kinologu įgis teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja 130 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia ieškant dingusių žmonių ar aiškinantis vagystes.