Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
pixabay.com nuotr.
Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt
Šie patarimai skirti tiems, kurie išgyvena sudėtingą savo santykių su partneriu etapą, krizę ar išsiskyrimo grėsmę. Tokiais atvejais neviltis būna persipynusi su nesupratimu. Ką daryti toliau? Ar verta bandyti pradėti viską iš naujo, ar apsigręžti ir išeiti visam laikui?
Santykių krizė pažeidžia dvasinę ramybę. Ji gali kilti ir atsitiktinai, ir dėl kieno nors kaltės. Reikia kuo skubiau išlipti iš santykių „duobės“ – tai pirmoji taisyklė. O tai padaryti galima keliais būdais.
Arba užsispirsite ir pabandysite atnaujinti santykius, arba sutelksite valią ir paleisite situaciją. Kai kurios poros dėl savo charakterio būna lengvai pažeidžiamos, todėl trumpalaikis išsiskyrimas – įprastas dalykas. Labai svarbu neslėpti savo tikrųjų jausmų ir jautriai reaguoti į artimą žmogų bei jo būseną. Ir vis dėlto verta pamėginti atnaujinti santykius. Kaip tai padaryti?
1. Prisiminkite tą žmogų, kurį pamilote iš pradžių
Visi mes per laiką keičiamės. Ir jūsų partneris nėra išimtis. Pasistenkite prisiminti, koks jis buvo nuo pradžių ir ką jautėte pirmojo susitikimo momentu. Vėliau suprasite, ką būtent jūsų tolesnis gyvenimas ir santykiai pakeitė jumyse. Tai gali būti rutininė šeimos buitis, kokios nors smulkmenos. Pasistenkite atsitraukti nuo viso to ir iš naujo pamilti tą žmogų, kuris užkariavo jūsų širdį pažinties pradžioje. Visos tos savybės, kurios tada padarė įspūdį, tebėra ir šiandien. Tik reikia jas ištraukti į paviršių.
Prisiminkite pirmą pasimatymą, romantiškus pasivaikščiojimus, įsimintinas datas. Atgaivinkite visa tai ir pakvieskite savo antrąją pusę į kelionę po praeities laimingus momentus. Tai toks atvejis, kai atsigręžti atgal naudinga. Pavartykite kartu nuotraukų albumus ir pasikalbėkite.
Problema ta, kad dauguma žmonių, gyvendami kartu, atsipalaiduoja. Pradingsta kovos dėl kito žmogaus jausmas. O jis neturėtų prapulti. Reikia išeiti iš komforto zonos ir vėl leisti suprasti savo partneriui, kad jis tebėra mylimas.
Tokiais atvejai padeda lengvas flirtas, nekaltas paerzinimas ir viskas, kas gali palaikyti smagią atmosferą namuose. Darbas su santykiais nesibaigia niekada. Tai – sudėtinga ir nelengva, bet kam tada reikėjo pradėti, jei nebuvote pasirengę tokiam vargui?
Pažvelkite į mylimąjį taip, kaip per pirmąjį pasimatymą. Nepraraskite romantikos dvelksmo. Ir galėsite susigrąžinti prarastus jausmus.
2. Užbaikite barnius ir mokykitės atleisti
Ilgalaikiai vaidai ir net nereikšmingi barniai anksčiau ar vėliau išveda iš pusiausvyros. Nuo to labai smarkiai kenčia santykiai, padėtis tik blogėja. Įžeidžiantys žodžiai ir pakeltas tonas įskaudina bet kurį žmogų, ypač artimą. Jeigu norite atnaujinti buvusius santykius, reikia mokytis atleidimo. Nė vienas mylintis žmogus neims skaudinti savo išrinktojo. Ir jūs neturite taip elgtis!
Mąstykite aiškiai, neleiskite emocijoms užgožti sveiko proto. Galvokite apie pasekmes ir pradėkite atleidinėti. Nereikia sunkinti ir taip sudėtingos situacijos grubiais žodžiais. Žinoma, būna dalykų, kurių negalima atleisti. Bet, jeigu jus skiria buitiniai konfliktai ir nuomonių nesutapimai, kompromisą galima pasiekti tikrai. Prisiminkite, kad įžeisdami žmogų, kuris jus myli, jūs sukeliate jam moralinę traumą.
Net jeigu jūsų partneris nesupranta, ką sako, tai nėra pretekstas atsakyti jam tuo pačiu. Mokykitės kontroliuoti įvykių eigą ir paprasčiausiai patylėkite, kai kitas karščiuojasi. Vėliau, kai emocijos nuslūgs, paimkite iniciatyvą į savo rankas ir ramiai aptarkite problemą. Viskas išsispręs paprasčiau, nei jūs manote. Vėliau abu suprasite, kad barnis buvo tik nesusipratimas.
3. Bendravimo laikas
Šis problemų sprendimo būdas siejasi su pirmuoju. Jeigu pirmuoju atveju problemos esmė buvo jausmų atšalimas ir susidomėjimo vienas kitu stoka, tai šiuo – tinkamo bendravimo trūkumas. Kartkartėmis būtina atstumti į šalį visas problemas ir pasikalbėti su partneriu paprastais ir suprantamais žodžiais. Jokių dviprasmybių, jokių įžeidinėjimų! Tais atvejais, kai nesuprantate, kas vyksta, pasistenkite įsijausti į partnerio padėtį. Gal jis išgyvena sunkią situaciją ir jam reikia palaikymo. Nereikia jaudintis, jeigu partneris panorės pabūti vienas, pasivaikščioti. Ieškokite kompromisų. Jeigu nesistengsite atsižvelgti į jo troškimus, tai ir jis nepaisys jūsų. Lengvai įsižeidžiantys žmonės greitai pasijunta vieniši, nesuprasti ir nereikalingi.
4. Atgaukite pasitikėjimą
Kiekvienam žmogui svarbu suprasti, kad yra mylimas. Leiskite jam iš naujo patirti tas emocijas, kurios buvo santykių pradžioje. Atleiskite jam, palaikykite ir mylėkite. Tai viskas, ko reikia.
Atsikratykite savo egoizmo nors šiam periodui. Nereikia manyti, kad sugebėjimas atleisti ir atsiprašyti, reiškia silpnumą. Atvirkščiai, jie palengvins sunkią naštą ir padės jums sukurti stiprius ilgalaikius santykius. Nereikia būti arogantiškiems, neprašykite neįmanomų dalykų ir nemanykite, kad beprasmiška prašyti pagalbos. Bendradarbiavimas sprendžiant problemas – supratimo ir pasitikėjimo požymis. Net jeigu teko išlieti ašarų – tai nėra silpnumas.
Jeigu mylimas žmogus verkia, paguoskite jį. Tai neišspręs problemos, bet padės įsitikinti, kad jį mylite. Rūpinimasis ir švelnumas pasako daugiau už žodžius. Ir niekas kitas nesugebės padaryti to geriau už jus.
Sugrąžinkite partnerio pasitikėjimą savimi pakviesdami jį romantiškos vakarienės. Nereikia iš anksto planuoti. Padarykite tai spontaniškai. Pabūkite kartu ir pasikalbėkite. Visi mes darome klaidų, reikia stengtis jas ištaisyti.
Įtikinkite save, kad priešais jus tas pats žmogus, kuris buvo anksčiau. Niekas nepasikeitė nuo to laiko, kai buvote laimingi. Verta pasistengti viską sugrąžinti.
Meilė nėra paprastas jausmas, meilė – tai pasirinkimas. Nusprendę įsileisti ją į savo gyvenimą, tampate atsakingi. Pasistenkite sugrąžinti tai, kas jums anksčiau teikė prasmę. Duokite vienas kitam antrą šansą.
Sukurti darnių santykių nepavyks per vieną dieną. Veikiausiai teks įdėti nemažai pastangų, kad susigrąžintumėte prarastą laimę. Nenuleiskite rankų! Padėkite vienas kitam prisiminti laimingus momentus.
14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg