Kelmės rajone vyko vokiečių kario ekshumavimo operacija

Šiaulių rajono
Kelmė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Rugsėjo 28 d. Kelmės rajone Verpenos k. Aukštmiškio miške vyko milijoninio I ir II pasaulinio karų Europoje vokiečių kario ekshumavimo operacija, kurią suplanavo Vokietijos bendruomenė Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge. Jos vadovas Vokietijoje, buvęs kariuomenės vadas generolas Wolfgang Schneiderhan, o šios bendruomenės atstovas Lietuvoje Algimantas Kutanovas.

Ekshumaciją vykdė VšĮ Kultūros vertybių globos tarnyba, vadovaujama archeologo dr. Lino Kvizikevičiaus. Tuo tikslu į Lietuvą atvyko Volksbund Deutsche delegacija iš Vokietijos kartu su lydinčiu personalu ir žurnalistais. Šiame įvykyje taip pat dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys bei Vokietijos federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje gynybos atašė biuro vadovas srž. mjr. Andrei Paisler.

Atkasus kapavietę paaiškėjo, kad joje yra palaidotas ne vienas, o trys kariai, iš kurių vienas buvo identifikuotas, tuo tarpu kitų dviejų karių palaikai bus tiriami ir nustatoma jų tapatybė. Vėliau šie palaikai bus perlaidojami bendrose vokiečių karių kapinėse Kaune.