REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 31 d. 12:55

Kelių policijos patarimai nuo lapkričio 1 d.

Lietuva

Lietuvos policijos nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


192541

Artėja terminas, kai vairuotojai turės keisti vasarines padangas į žiemines. Kelių policija primena ir kitus saugaus eismo punktus, kurie aktualūs nuo lapkričio 1 d. Tamsėjančios dienos, pasikeitęs laikas, oro sąlygos keičia ir eismo dalyvių įpročius.

Kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

„Įpusėjus rudeniui kai temperatūra nukrinta tiek, kad drėgmė tam tikrose kalio atkarpose virsta ledu, rekomenduojama sulėtinti greitį. Ypač atidūs būkite ant tiltų ir viadukų“, – vairuotojams pataria Šiaulių aps. VPK Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistė,

vyresnioji inspektorė Kristina Strelcovienė.

Policija taip pat primena, kad nuo lapkričio pradžios iki kovo mėnesio pabaigos lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km / val. greičiu.

Rudens pabaigoje, artėjant žiemai lauke darosi vis tamsiau, matomumą ir sąlygas pablogina ir darganoti, vėsūs orai. Kelių policija įspėja, kad eismo įvykiuose Lietuvoje daugiausiai nukenčia pėstieji. Daugiausia tragiškų įvykių įvyksta tamsiu paros metu. Nepašviestu keliu be atšvaito einantis pėstysis rizikuoja gyvybe aštuonis kartus daugiau nei su atšvaitais, pastebi pareigūnė.

„Atšvaitai yra svarbūs dalyvaujant eisme, nes taisyklingai prisitvirtinę atšvaitus pėstieji ne tik tampa matomi – galimybė juos pastebėti padidėja kelis kartus: jei automobilis važiuoja įjungtomis trumposiomis šviesomis, vairuotojas su atšvaitu esantį pėsčiąjį pastebi iki jo likus 150 metrų, jei pėsčiasis atšvaito nedėvi, automobilio vairuotojas jį pastebi tik likus 30–50 metrų iki jo, tačiau toks atstumas yra per mažas, kad vairuotojui automobilį pavyktų sustabdyti laiku ir išvengti susidūrimo su pėsčiuoju“, – sako K. Strelcovienė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad net ir apniukusią dieną pastebėti pilkai apsirengusį pėsčiąjį yra sunku, todėl kai kurių pėsčiųjų teiginiai, kad jiems atšvaitas nereikalingas, nes jie tamsoje nevaikšto, nėra teisingi.

„Atšvaitas ar kita saugaus eismo priemonė yra reikalinga ir apniukusį vidurdienį, ir ankstų rytą ar vėlesnį vakarą. Ateina toks laikas, kai ir iš namų į darbus ar mokyklas išeisime, ir į juos sugrįšime su tamsa. Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi. Todėl policijos pareigūnai prašo visų eismo dalyvių dėvėti atšvaitus. Tėvai taip pat turėtų pasirūpinti vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais“, – į eismo dalyvius kreipėsi K. Strelcovienė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA