Kelionių žinovė Ingrida Pociutė pasiūlė, kaip nustebinti visko mačiusius

Kelionių žinovė Ingrida Pociutė pasiūlė, kaip nustebinti visko mačiusius
Lietuva
Kelionių agentūros „Ingrida tours“ nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Smagiai praleistas laikas su brangiausiais žmonėmis, skanus ir dar neragautas maistas, nuostabiausi Lietuvos kampeliai, pietūs gamtoje ir net dvaro šokiai – visa tai ir dar daugiau galima patirti per vieną svarbiausių asmeninių švenčių – gimtadienį, per vienos dienos ar savaitgalio kelionę autobusu. Gimtadienio ekskursijos – naujas ir išradingas būdas atšvęsti savo šventę, o gal ir nustebinti artimąjį dar neišbandytomis pramogomis netikėtose vietose. Žinoma tik viena – abejingų čia nelieka!

Ieškantiems neįprastų būdų paminėti gimtadienį Kelionių agentūra „Ingrida tours“ siūlo itin populiarėjančias vienos, dviejų, o esant poreikiui ir ilgesnes personalizuotas ekskursijas, keliones autobusu. Vasara – ne tik švenčių, bet ir kelionių metas. Pasibaigus karantinui gyventojai svečiuojasi vieni pas kitus, tad kelionių žinovai siūlo svečius užimti ir pažintinėmis ekskursijomis gimtajame mieste.

Gimtadienis, kuris nepaliks abejingų

Gimtadienis – svarbi ir įsimintina šventė. Kelionių agentūros „Ingrida tours“ vadovė Ingrida Pociutė sako, kad šią vasarą itin populiarėja gimtadienio ekskursijos ir kelionės. Pramogas galima pasirinkti pagal poreikį ir jubiliato pomėgius. Tai gali būti vos kelių valandų trukmės ekskursija gimtajame mieste, o norintiems pažinti neatrastus šalies kampelius galima leistis į vienos ar dviejų dienų kelionę, savaitgalio kelionę autobusu į pasirinktą Lietuvos kraštą. Pramogų ir įdomių veiklų galima atrasti net ir mažiausiuose miesteliuose, kurie dažnai būna turtingi savo istorija ir tradicijomis.

„Jeigu kalbėti apie mažus miestelius, pavyzdžiui, Ukmergė, taip pat turi savo senamiestį ir ten tiek daug skulptūrų. Ir einant per miestelį galima sužinoti ne tik jų pastatymo, bet ir viso miestelio kūrimosi istoriją. Esame organizavę net tokį gimtadienį kai prie kiekvieno mieste numatyto turistinio objekto jubiliato laukė vis naujas svečias. Tai tampa tokia linksma atrakcija patiems šventės dalyviams, o jubiliatui tai tikrai neišdildomi įspūdžiai“, – pasakoja Ingrida Pociutė.

Vienos dienos Gimtadienio ekskursija ar savaitgalio kelione autobusu pasirūpina kelionių agentūra. Todėl jubiliatui nereikės sukti galvos ką pamatyti, ką parodyti ar kokia vieno ar kito žinomo objekto istorija. Organizatoriai pasirūpina net ir menkiausiomis smulkmenomis – prizais, linksmais žaidimais, šventę pritaiko būtent jubiliato ir svečių poreikiams.

„Na jei klientai praneša, kad labai mėgsta šakočius, mes organizuojame tokią pramogą, kad jie galėtų pabandyti patys išsikepti šakotį. Tad gimtadienio ekskursijos metu jie ne tik išgirs šakočių gaminimo tradicijas iš profesionalų lūpų, bet ir patys suks bei keps šiuos skanėstus. Pramogaujant paragaujama ir kitokių tradicinių patiekalų. Pavydžiui žemėje iškeptos mėsos, žuvies ar kito patiekalo. Tuomet jubiliatas ir svečiai pasineria į numatytas veiklas, diskutuoja, o įspūdžiai išlieka ilgam“, – gimtadienio ekskursijos organizavimo ypatumus atskleidžia I. Pociutė.

Visada atras ką nors naujo

Kelionių žinovė po Lietuvą , Latviją, Ingrida Pociutė sako, kad gyventojai renkasi įvairias pramogas – vieni nori daugiau gamtos, išbandyti tradicinio maisto gamybą, kitiems labiau prie širdies prabangūs restoranai, dvarai, pilys ir architektūra. Pagal klientų pomėgius organizuojamos ir pramogos.

Populiariausios kryptys, vienos dienos kelionės autobusu: Pamario kraštas, Panemunės (Rojaus ) kelias, Lietuvos pajūris, Suvalkija.

Populiarėja ir teatralizuotos ekskursijos. Jų metu galima ne tik išgirsti istorinių faktų apie dvariškių gyvenimą, bet ir patiems pasimatuoti to laikmečio rūbus, išmokti tų laikų šokių, išgirsti autentiškų dainų ir sutartinių.

„Teatralizuotos ekskursijos įtraukia visus – ir jaunus, ir senus. Jų metu mokomasi liaudiškų šokių ir svečiai taip įsitraukia. Šoka ir vyresnio amžiaus svečiai, ir jaunimas. Dažnai po tokių kelionių klientai sako, kad nė negalvojo, kad tokia pramoga kaip liaudies šokiai ar dainos gali taip įtraukti“, – pasakoja kelionių organizatorė.

Ekskursijos svečiams

Na, o jei svečiai nuspręs paviešėti ilgiau, kelionių agentūra „Ingrida Tours“ siūlo linksmą pramogą – ekskursijas gimtajame mieste. Dažnai šeimininkai suka galvas kuo užimti savo svečius, ypač atvykusius iš kito miesto ar užsienio. Ingrida Pociutė siūlo išbandyti gido paslaugas, kuris atskleis tos vietoves pačius įdomius faktus. Ir kitą kartą einant ta pačia gatve, visai kitaip žmogus jaučiasi, atsiranda pasididžiavimo jausmas savo gimtąja vieta.

„Tai puikus būdas visai kitaip praleisti laiką su savo svečiais. Atrodo, kad savo miestą gerai pažįsti, čia viskas žinoma ir nuobodu. Tačiau gidas tas pačias vietas mato kitaip. Kiekviena, net mažiausia smulkmena turi savo istoriją, legendas ir pasakojimus. Dažnai būna, kad po ekskursijos ne tik svečiai, bet ir šeimininkai miestą pamato visai kitokiomis akimis“, – sako I. Pociutė.

Kelionių organizatorė mėgsta sakyti, kad liepos visuose šalies kampeliuose žydi taip pat, tačiau jų visų atsiradimo istorija skirtinga. Todėl kai gidas papasakoja, atrodo, kad atradai naujo, nors pro tas vietas buvo eita, važiuota daug kartų.

Remiamas turinys