PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 30 d. 13:36

Kelionė po Pamarį ir laivu po Nemuno deltą

Šiauliai

Autorių nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


58392

Kuršėnų miesto seniūnija dalyvauja ES projekte „Parama maisto produktais IV“ NR. EPSF-2016-V-04-01 ir vykdo papildančių priemonių įgyvendinimą. Apibendrinus paslaugų gavėjų pobūdį nuspręsta, kad papildančios priemonės pirmiausiai reikalingos jaunoms šeimoms auginančioms vaikus.


Foto galerija:

23-50457.jpg
22-50455.jpg
21-50454.jpg

2018 m. spalio 5 d. 54 asmenų grupė, iš kurių 34 vaikai, vyko į pažintinę - edukacinę kelionę po Pamarį ir laivu po Nemuno deltą. Kelionės maršrutas: Grafų Švėkšna – Mingė – Ventės ragas – Rusnė.

Kelionės į Pamario kraštą pirma stotelė – Švėkšna. Aplankyta didinga, miestelio centre stovinti, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, grafų Pliaterių parkas su įspūdinga liepų alėja, tvenkiniais ir skulptūromis. Didžiulėje parko teritorijoje išvydome ne tik puikiai sutvarkytą kraštovaizdį, bet ir svarbius kultūrinius objektus – saulės laikrodį, senovės romėnų medžioklės deivės Dianos skulptūrą bei išskirtinio grožio vilą „Genovefa“, kurią grafas Adomas Broel Pliateris 1880 m. pastatė savo žmonai.

Vykome į Ventės ragą – seniausią Kintų seniūnijos istorinę vietą. Čia 1360 m. stūksojo Kryžiuočių ordino Vindenburgo pilis. Ventės rago ornitologinė stotis, paukščių migracijos eksporagas - didžiausias Lietuvos paukščių migracijos takas. Ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys kelionės dalyviams aprodė paukščių gaudymui naudojamas gaudykles, supažindino su paukščių rūšimis ir jų migracija, su paukščių žiedavimo ypatumais, mielai atsakė į vaikų užduodamus klausimus.

Truputį sušlapę ir nugairinti marių vėjo atvykome į “Lietuvos Venecija” vadinamą kaimą – Mingę (Minija). Kaimo turizmo sodyboje “Kintų pakrantė” sušilę ir pasivaišinę gardžia pamario krašto žuviene, laivu, išplaukėme į 2 val. trukmės ekskursiją po Nemuno deltą ir Kuršių marias. Praplaukėme Ventės ragą, Uostadvarį, paslaptingąjį Krokų lankos ežerą, romantiškąją Upaitę, Atmatos upę, Kniaupos įlanką, grožėjomės nuostabia rudeniška gamta. Dauguma keliautojų laivu plaukė ir marias pamatė pirmą kartą. Ypatingai daug džiaugsmo ir gerų emocijų patyrė mažieji keliautojai – vaikai.

Toliau keliavome į Rusnės salą. Rusnės sala – didžiausia sala Lietuvoje, unikalus kampelis, kurį iš visų pusių supa vanduo. Rusnės miestelis įsikūręs Nemuno deltoje, tarp Atmatos ir Skirvytės upių. Rusnė gimė 13 a. viduryje, kuomet vokiečių ordinas pradėjo palaipsniui įsitvirtinti pajūryje ir Kuršių marių regione. XX a. pradžioje pradėjo keistis Rusnės veidas. Rusnės miestelyje liko vos keletas vokiečių, anksčiau sudariusių daugumą. 1967 m. Rusnės sala tapo miestu, o 1997 m. Rusnė paskelbta miesteliu. Rusnė nuo 14 a. garsėja žuvimi. Pažintį su Rusne baigėme aplankydami

“Ingos rūkyklėlę” kuri veikia jau 25 metus ir puikiai reprezentuoja Rusnės smulkųjį verslą. Šiais metais “Ingos rūkyklėlės “ šeimininkei Indrei Šatkienei įteiktas Žemės Ūkio Ministerijos padėkos raštas už nuoširdų darbą, garsinant Lietuvos vardą. Edukacinės programos metu “Ingos rūkyklėlėje” skanavome kelerių rūšių rūkytos žuvies, vaišinomės arbata, klausėmės įdomus pasakojimo apie žuvies paruošimo rūkymo technologiją ir jos paruošimo maistui subtilybes. Įrengtoje specialioje patalpoje sukaupta nemažai žvejybos priemonių bei žvejų buities rakandų kolekcija.

Ši kelionė buvo ne tik smagus laisvalaikio praleidimo būdas, naujų pažinčių užmezgimas, bet ir turtingas laikas praleistas kartu su šeima.

Priemonę įgyvendino ir informaciją parengė Kuršėnų miesto seniūnijos specialistė socialiniam darbui Virgenija Laucevičienė