Keliautojų skaičiui grįžtant į priešpandeminį lygį, ekspertai žada ne mažiau aktyvų žiemos sezoną

20210301_114245
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valstybės duomenų agentūros statistika rodo, kad kelionių į užsienį skaičius 2023 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, padidėjo 3,7 proc. Tiek Lietuvos oro uostų, tiek kelionių organizatorių duomenimis, žiemos sezonas žadamas taip pat ne mažiau aktyvus.

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Tomo Zitikio teigimu, įvertinus reguliariuosius ir užsakomuosius skrydžius Lietuvos oro uostuose, pastebima, kad šiemet keliautojų skaičius sparčiai didėja ir jau beveik pasiekė priešpandeminį lygį.

„Šiais metais stebime toliau augantį tiek reguliarių, tiek užsakomųjų skrydžių keleivių srautą. Bendro keleivių srauto prasme esame labai arti rekordinių apimčių, kurios buvo 2019 metais. Susisiekimas iš Lietuvos oro uostų gerėja, o žiemos sezoną tradicinės oro bendrovės didina skrydžių dažnius“, – pranešime cituojamas T. Zitikis.

Keliautojų susidomėjimą žiemos kelionėmis patvirtina ir kelionių organizatoriai. Vertindami išankstinius šaltojo sezono kelionių pardavimus jie pastebi, kad žiemą keliautojai išliks aktyvūs.

„Žmonės įprato keliauti ne tik per vasaros atostogas, bet visus metus. Žiemą vykstama pasilepinti šiltais orais pietų kryptimis, aktyvaus poilsio mėgėjai renkasi vis labiau populiarėjantį slidinėjimą. Mūsų duomenys rodo, kad išankstiniai šaltojo sezono pardavimai yra dvigubai didesni, palyginti su praėjusiais metais“, – prognozėmis dalijosi „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Jos teigimu, dalis keliautojų šaltąjį sezoną nori pabėgti nuo niūrių darganotų orų ir renkasi šiltąsias kryptis. Lietuviai poilsiauti vyksta tiek į Egipto kurortus, tiek į Atlanto vandenyne esančias Tenerifės bei Madeiros salas, kur klimatas švelnus visus metus, tiek į Jungtinius Arabų Emyratus. Tuo metu aktyvaus poilsio mėgėjai renkasi slidinėjimo kelionesį kurias dažniausiai traukia sausio ir vasario mėnesiais.