Keliausite rudenį? 3 priežastys aplankyti Sakartvelą

kelione i Sakartvela (nuotr. Unsplash, Tomas Malik)
Lietuva
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Sakartvelas, arba Gruzija – vis populiaresnė kelionių kryptis, pritraukianti turistus iš viso pasaulio. Ši Kaukazo kalnų apsuptyje esanti vieta pasižymi nuostabia gamta, 12 skirtingų klimato zonų, yra turtinga kultūrinio paveldo objektais, slepiančiais savyje šimtmečius istorijos. Be to, visiems puikiai pažįstama ir abejingų nepaliekanti šios šalies virtuvė. Pristatome 3 priežastis, kodėl artimiausiu metu verta planuoti kelionę į Gruziją.

1. Dėmesio verti UNESCO paveldo objektai

Gruzija gali didžiuotis turinti keletą unikalių UNESCO paveldo vietų, kurios atskleidžia jos gilius ryšius su senovės kultūra ir tautiniu paveldu. Vienas jų, Svanetijos regione esantis Ušguli – aukščiausia gyvenvietė Europoje. Ušguli kaimelis yra įsikūręs pasakiškai gražioje Kaukazo kalnų papėdėje. Antrasis objektas – Mtskheta. Tai yra seniausias šalies miestas ir senoji Sakartvelo sostinė, aplink ją gausu koplyčių, urvų, archeologinių vietovių, rūmų, tvirtovių, todėl ši vieta – istorijos mylėtojų rojus. Trečiasis objektas – Kolchidės atogrąžų miškai ir šlapynės. Kolchidės nacionaliniame parke esantys miškai driekiasi 80 km koridoriuje palei rytinę Juodosios jūros pakrantę, o į UNESCO paveldo sąrašą jie pateko dėl savo gamtos ypatybių, didelės augalijos ir gyvūnijos įvairovės. Čia itin didelis skaičius nykstančių rūšių, išgyvenusių ledynmečio ciklą.

2. Ilgametės vyndarystės tradicijos

Gruzija yra žinoma dėl savo ilgamečių ir turtingų vyno gamybos tradicijų. Ši šalis, ypatingai Kachetijos regionas, žinomi dėl vynmedžių gausos – Gruzijoje auga daugiau nei 500 skirtingų vynuogių rūšių. Istorinės ištakos liudija apie nuo seno puoselėjamas vyno gamybos tradicijas – apie vyndarystės kultūrą užsiminta jau VI–IV a. pr. Kr. Apie tai liudija ir archeologiniai kasinėjimai, kurių metu randami įvairūs vyndarystės objektai: auksinės taurės, specialūs peiliai, moliniai ąsočiai su vynuogių kauleliais, kiti indai ir vyno gamybos įrankiai. Kelionė į Gruziją neabejotinai nustebins savo vyno kultūra, o vyno turai ir degustacijos leis iš arčiau susipažinti su šiuo šalies lobiu.

3. Gydančiojo mineralinio vandens kurortai

Įspūdinga Sakartvelo gamta žavi ne tik nuostabiais reginiais, bet ir savo sveikatinimo savybėmis. Juodosios jūros magnetinio smėlio paplūdimiai ir SPA kurortai atpalaiduoja ir kūną, ir sielą. Boržomi ir Sairme esantys gydomųjų mineralinių vandenų kurortai su sveikatinimo procedūrų gausa kviečia ilgesniam pasibuvimui ramioje gamtos aplinkoje. Tbilisis garsėja savo karštomis, sieros prisotintomis versmėmis, kurios nukreipiamos į baseinus, prieinamus lankytojams. Galiausiai, Juodosios jūros krante atrasite gydomojo smėlio paplūdimius. Ureki paplūdimiai yra ypatingi dėl žemo intensyvumo magnetinio lauko, o juodas magnetinis smėlis turi daug magnetito, kurio gydomosios savybės yra žinomos nuo seno.

Akivaizdu, kad Gruzija stebina savo įvairove ir skirtingų traukos objektų gausa. Svarstant rudenį ar kitu metų laiku planuojamos kelionės kryptį, išties verta atkreipti dėmesį į šį Kaukazo kalnų brangakmenį, kuris pamažu sulaukia vis didesnio lankytojų kiekio. Tiesioginiai skrydžiai, santykinai žemos kainos ir kelionės tikslo pasirinkimas pagal kiekvieno norus bei pomėgius – reikia pripažinti, šis planas skamba išties tobulai.

 

Reklama