Keli šimtai žmonių prie Vokietijos ambasados ragina Berlyną perduoti tankų Ukrainai

Pasaulis
Luko Balandžio/BNS nuotr.
Augustas Stankevičius, Paulius Perminas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Apie 400 žmonių prie Vokietijos ambasados Vilniuje penktadienio vakarą ragina Berlyną perduoti „Leopard“ tankų Rusijos užpultai Ukrainai.

Susirinkusieji yra apsigaubę Ukrainos vėliavomis, laiko plakatus su užrašais: „Nustokit krūpčioti ir duokit tankų Ukrainai“, „Tiekite Ukrainai ginkluotę rusų teroristams įveikti dabar“, „Pacifizmas žudo“.

„Norime, kad Ukraina kuo greičiau pradėti kontrpuolimą, nes kitaip bus trečiasis Minsko susitarimas ir mes turėsime 2014-ųjų atkartojimą, kai pasaulis nepasimokė“, – BNS penktadienio vakarą sakė mitingo organizatorius visuomenininkas Olegas Šurajevas.

Pasak jo, tuo pačiu metu panašūs mitingai turėtų būti rengiami Austrijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. 

Pastaruoju metu Berlynas susiduria su spaudimu perduoti „Leopard“ tankų Kyjivui, tačiau kol kas tokio sprendimo nėra priėmęs. Perduoti šių tankų yra apsisprendusi Lenkija, tačiau tam Varšuva laukia Vokietijos leidimo.

Daug vilčių dėta į Ramšteino karinių oro pajėgų bazėje vykusį susitikimą, tačiau šalims nepavyko sutarti dėl šios sunkiosios karinės technikos siuntimo.

„Vokiečiai privalo prisiimti atsakomybę dėl saugumo architektūros, kurią yra iki šiol pastačiusi“, – kalbėjo O. Šurajevas.

Mitinge dalyvavęs 27-erių laisvai samdomas darbuotojas Laurynas Milašauskas BNS sakė norintis atkreipti Berlyno dėmesį į visuomenės nuomonę.

„Nuo žmonių daug kas priklauso, jei darysime spaudimą, susirinksime gausiai, tai politikai turės reaguoti, negalės ignoruoti žmonių, – kalbėjo vyras. – Kad tik nebūtų per vėlu.“

Tuo metu 34 juvelyrė Karolina Šiburkytė BNS sakė siekianti savo atėjimu daryti spaudimą Vokietijai.

„Tiesiog reikia, kad kuo daugiau šalių rodytų tą spaudimą ir tikiuosi, kad ateis daugiau žmonių. Yra blogai stovėti ir nieko nedaryti, spaudimo reikia, parodyti, kad mes nepamiršom, vis dar palaikom, kad reikia ginklų ir reikia daug, ir greičiau“, – kalbėjo moteris.