Kėdainių rajono mokyklose – gyvosios istorijos pamokos

Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Aktyviausi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo nariai turi gražią tradiciją – Kovo 11-osios išvakarėse lankyti šalies mokyklas, bendrauti su jaunimu, diskutuoti apie istorijos pamokas.

Kovo 6-ąją net trylika signatarų aplankė Kėdainių rajono švietimo įstaigas: gimnazijas, progimnazijas, pagrindines mokyklas. Jose vyko gyvosios istorijos pamokos. Signatarai dalijosi mintimis apie praeitį, dabartį, netrūko įžvalgų ateičiai.

Po atvirų pokalbių su jaunimu signatarai trumpam užsuko pas rajono vadovus, kad pasidalintų įspūdžiais. Visi vienbalsiai sakė, kad Kėdainių krašto mokyklos paliko labai gerus įspūdžius. „Čia pamatėme tikrai labai šaunias mokyklas. Tokių reikia visoje Lietuvoje. Tik truputį apmaudu, kad jose mažėja vaikų. Mūsų pareiga, kol gyvi, priminti Laisvės kainą, kad jaunimas ją brangintų“, ‒ sakė signataras Saulius Pečeliūnas.   

Signatarė Birutė Valionytė sakė, kad Kėdainiuose reikėtų įamžinti su šiuo kraštu susijusių signatarų atminimą. Po šilto pasikalbėjimo, signatarai išskubėjo namo, o S. Pečeliūnas ir B. Valionytė dar užsuko į Kėdainių daugiakultūrį centrą apžiūrėti  ekspozicijų.