Kėdainių rajono gimnazijose pokyčių dėl tinklo pertvarkos neplanuojama

414410122_6755666694542718_8123204130978316156_n
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemerė Danutė Mykolaitienė, Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas Julius Lukoševičius bei Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė rajono gimnazijų direktorius pakvietė dalykiškam pokalbiui apie jų vadovaujamų švietimo įstaigų viziją.

„LR Vyriausybei nutarimu patvirtinus naujas Mokyklų tinklo pertvarkos taisykles, yra visokių pamąstymų: kokie pokyčiai galėtų būti su mūsų rajono gimnazijomis, kai jau aiškėja, kokius nustatytus kokybinius ir  kiekybinius kriterijus teks įgyvendinti, kad gimnazijos galėtų vykdyti vidurinio ugdymo programą. Ar mes esame pasiruošę užtikrinti reikiamą mokinių skaičių, ar galėsime jiems suteikti kokybišką mokymą?“, − susitikime su gimnazijų vadovais pokalbį pradėjo rajono savivaldybės meras.

Visai neseniai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje apsilankę Julius Lukoševičius ir Vilma Dobrovolskienė aptarė gimnazijoms keliamus reikalavimus, kad jos galėtų sudaryti 11–12 (III–IV gimnazijos) klases. Bene labiausiai neraminantis kriterijus – nuo šių metų rugsėjo 1 dienos 21 mokinys 11 (III gimnazijos) klasėje.

Pasak kaimiškųjų Kėdainių rajono – Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Katkaus, Šėtos – gimnazijų vadovų, šiai dienai galima sakyti, kad rugsėjo pirmąją tiek mokinių ateis į vienuoliktas klases, tačiau, ar situacija prasidėjus naujiems mokslo metams nepasikeis – sunku prognozuoti.

Ilgai taręsi ir diskutavę, susitikimo dalyviai nusprendė, kad šiais metais visose keturiose rajono kaimiškose gimnazijose pokyčių dėl tinklo pertvarkos vykdyti nereikėtų. „Mes siekiame, kad vaikai turėtų kuo geresnes mokymosi sąlygas arčiau namų, o mokytojai turėtų kuo geresnes darbo sąlygas. Bent jau šiandien turime gerą švietimo tinklą ir reikėtų siekti jį išlaikyti. Darysime viską, kad bent artimiausiu metu gimnazijos sudarytų 11–12 (III–IV gimnazijos) klases ir šiais metais pokyčių dėl tinklo pertvarkos neplanuosime“- susitikimą baigė rajono savivaldybės meras.