Kėdainių rajone tikrinta, kaip tvarkomos automobilių remonto ir ardymo metu susidarančios atliekos

419862990_1311659552854927_7837826362337875862_n-2
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus aplinkos gerinimo bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, atsižvelgdami į tai, kad tarp buitinių atliekų vis dažniau patenka rinkoje vertės neturinčios automobilių detalės (plastikinės išorės ir vidaus apdailos dalys, sėdynės, panaudoti filtrai ir t. t.), 2024 m. sausio mėnesį vykdė planinius ir neplaninius buitinių atliekų konteinerių patikrinimus Vilainių ir Surviliškio seniūnijų teritorijoje esančiose automobilių remonto, ardymo vietose. Tikrinta, kaip šia veikla besiverčiantys asmenys bei ūkio subjektai tvarko atliekas.

Paprastai automobilių remonto, ardymo vietose susidaro padangų, akumuliatorių, filtrų, amortizatorių, alyvų, baterijų, stiklų, gumų, buferių, metalų ir kitų atliekų, kurias būtina tinkamai sutvarkyti, surūšiuoti ir perduoti atliekų surinkėjams, be to, nemaža dalis tų atliekų laikomos pavojingomis. 

Patikrinimo metu nustatyta, kad dar ne visi automobilių remonto, ardymo veiklą vykdantys asmenys rūšiuoja susidariusias  atliekas, kai kurie nėra sudarę sutarčių su atliekų vežėju,  pakuotes bei rinkoje vertės neturinčias automobilių atliekas išmeta į bendrojo naudojimo komunalinius konteinerius.

Primename, kad dėl  atliekų konteinerių užsakymo/pakeitimo ar jų aptarnavimo galima kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos  Bendrojo skyriaus aplinkos  gerinimo specialistus.

Tokios pavojingos atliekos, kaip automobilių plastikinės detalės, sėdynės, stiklas, turi būti   pristatomos į atliekų tvarkymo įmonę UAB  „Žalvaris“. (Palemono g. 1, Kaunas). Paslauga yra mokama.

Socialiniuose tinkluose pasitaiko skelbimų, kuriuose asmenys siūlo atliekų surinkimo išvežimo paslaugas.  Gyventojus turėtume įspėti, kad atliekas išvežti gali tik tokios   atliekų surinkimo išvežimo paslaugas teikiančios įmonės, kurios atitinka  teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir yra  įregistruotos atliekas tvarkančių įmonių registre.

Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus bei už aplinkos teršimą Administracinių nusižengimu kodekse numatytos nuo 30 iki 2 900 eurų siekiančios  baudos.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus aplinkos gerinimo bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir toliau vykdys patikrinimus, kaip asmenys ir ūkio subjektai tvarko atliekas.