PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Lapkričio 2 d. 13:39

Kėdainių Alpes aplankę M. Starkus ir V. Radzevičius pasijuto kaip fantastiniame filme

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


58816

Garsiausi šalies keliautojai – Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus – leidosi į kelionę, kurioje aplankė 10 Lietuvos miestų. Įspūdžius kiekvieną sekmadienį televizijos žiūrovai gali išvysti TV3 laidoje „Aplink Lietuvą. Miestai“.

Kartu su Turizmo departamentu, keliautojai šį kartą lankysis Kėdainiuose. Šie kraštai yra artimi V. Radzevičiui, čia gimė jo žmona. Tačiau, kaip ir visi skubantys gyvenime, keliautojas tik pravažiuodavo pagrindine Kėdainių gatve. „Užsukti verta – Kėdainių senamiestis yra unikalus, vienas gražiausių Lietuvoje“, – įsitikinęs V. Radzevičius.

Susiorientuoti Kėdainiuose keliautojams padės telefono programėlė „Visit Kėdainiai“. „Visada įdomu, kai naujosios technologijos tarnauja žmonėms. Gali skaičiuoti, kiek nuėjai, ką dar pamatyti“, – įspūdžiais dalinsis M. Starkus.

Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ vedėjai aplankys Kėdainių katedrą, neįprastą Saulės laikrodį, renesanso stiliaus rotušę, kunigaikščių Radvilų mauzoliejų ir kitus objektus. Netrūks ir kulinarinių patirčių. V.Radzevičius gamins nacionalinį škotų patiekalą iš avies skrandžio – hagį.

M. Starkus ir V. Radzevičius nepraleis progos apsilankyti liuteronų bažnyčioje ir Kėdainių turgavietėje. „Jūs nepatikėsite, esu dirbęs šiame turguje, prekiavęs. Mano žmona iš Šlapaberžės kaimo, netoli Kėdainių. Kokiais 1989 metais atvykau čia su uošviu, bandėme parduoti kopūstus. Stovėjau su tais kopūstais, labai „nėjo” tie kopūstai... Tada nuleidau kainą, pradėjo labai pirkti. Kiti pirkėjai supuolė, klausė, ką čia darome“, – prisimins V. Radzevičius.

Žinomi vyrai nepraleis progos apsilankyti Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name. Tai vienintelis Lietuvoje išlikęs škotų bendruomenės, gyvenusios XVII–XVIII a. Kėdainiuose, materialus palikimas. Amatų centre M. Starkus mokysis pinti krepšius, o V. Radzevičius – juosteles.

Keliautojai aplankys ir paslaptinguosius baltuosius kalnus, stūksančius prie pat Kėdainių. Lietuviškomis „Alpėmis” kartais pavadinami kalnai žadina daugelio smalsumą. Kalnai yra sudaryti iš fosfogipso – gipso, turinčio šiek tiek fosforo.

"Gali pasijausti kaip kokiame fantastiniame filme. Aukštis, kai atsistoji ant krašto, yra Lietuvai nebūdingas. Man visada knietėjo prie jų atvažiuoti ir pamatyti, kaip čia viskas atrodo iš tikrųjų“, – sakys tarp baltų kalnų atsidūręs V. Radzevičius.