Kazlų Rūdos kandidatų į savivaldybės mero postą debatai: kodėl kandidatai blokuoja nepatikusius asmenis savo socialinių tinklų paskyrose?

Kazlų Rūda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šeštadienio popietę Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje vyko kandidatų į savivaldybės mero postą debatai, kuriuos moderavo žurnalistas Edvardas Kubilius.

Debatuose dalyvavo visi šiais metais pretenduojantys kandidatai:

  • Mantas Varaška (Politinis komitetas „Jaunoji Kazlų Rūda“);
  • Marius Žitkus (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai);
  • Erika Motiejauskienė (Lietuvos socialdemokratų partija);
  • Reda Kneizevičienė (Liberalų sąjūdis).

Debatų diskusija prasidėjo trumpu kandidatų prisistatymu, o po to buvo pereita prie „blic“ klausimų turo, kurio metu kiekvienas iš kandidatų gavo po penkis klausimus apie politiką ir savivaldos įstatymus.

Po to vyko rinkimų kampanijos aptarimas, kiekvienas iš kandidatų turėjo pasidalinti, kokiais jausmais gyvena šios rinkimų kampanijos metu, nuskambėjo įvairių ir įdomių vertinimų, užsiminta ir apie neseniai žiniasklaidos paskleistą kai kurių kandidatų nusiskundimą dėl draudimo rengti susitikimus su rinkėjais Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos salėje.

Buvo paliesti ir kiti Kazlų Rūdos savivaldybėje įvykę akibrokštai: kas nuplėšė dabartinio mero Manto Varaškos galvą politiniame stende ir kas Vyriausiajai rinkimų komisijai apskundė, kad už savivaldybės lėšas pagamintas ir platintas M. Varaškos 2023 metų kalendorius yra akivaizdus rinkėjų papirkimas ir naudojimasis tarnybine padėtimi?

Vėliau kandidatai turėjo progą pristatyti savo rinkimų programą ir įvardinti konkrečius tikslus, kuriuos žada pasiekti užėmę Savivaldybės mero kėdę.

Debatų klausantys Kazlų Rūdos gyventojai susirūpino Savivaldybės švietimo klausimais, Jūrės gyvenviete, daugiabučių renovacija, parama verslams, aptartas ir plaukimo baseino įrengimo klausimas, taip pat turėta kritikos dabartiniam merui, kuris, anot gyventojų, vadovaudamas Savivaldybei neatsižvelgia į visos tarybos nuomonę.

Kritikos strėlių neišvengė ir Reda Kneizevičienė – gyventojai prašė pasiaiškinti, kodėl šių metų kandidatė į mero postą praeitą kadenciją taip staiga pasitraukė iš administracijos direktorės pareigų.

Diskusijos pabaigoje buvo atsakyta į gyventojams rūpimą klausimą: kodėl kandidatai blokuoja nepatikusius asmenis savo socialinių tinklų paskyrose?

Debatus organizuoja jaunimo politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“, o negalėjusiems į debatus atvykti gyvai kviečiame įvykusią transliaciją žiūrėti vaizdo įraše.