Kazlų Rūdoje masiškai gaištant žuvims, šaukiamas pasitarimas dėl ekstremalios padėties

382154173_10230747749346829_820013395766564629_n
Kazlų Rūda
Soc. tinklų nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Dėl masinio žuvų kritimo Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška paskelbė šaukiantis ekstremalios padėties susirinkimą.

„Institucijos, Veterinarijos ir maisto, Visuomenės sveikatos, aplinkosaugos, privalės nedelsiant pateikti išvadą dėl ekstremalios padėties skelbimo. Net jei tam nebus pagrindo, reikalausiu neatidėliotinų veiksmų šalinant taršą atsakingai įmonei „Karpis“ su aplinkosaugininkų derinimu“, – pirmadienį feisbuke paskelbė M. Varaška.

Anot jo, šiuo metu dėl įvairių priežasčių žuvų išgelbėti jau nebepavyks. Esą tai lėmė minėtos tvenkinio savininkės neveiksnumas, institucijų delsimas suderinant užtvankos remontą bei sausra.

„Kyla didesnė grėsmė – gruntinių vandenų, šulinių, girdyklų apnuodijimas, paukščių, gyvūnų kritimas. Tam būtina nedelsiant likviduoti taršos šaltinį ir sekti vandens kokybę artimiausiose vandenvietėse. Tą ir darysime“, – skelbė meras. 

Jis paragino aplinkos ministrą asmeniškai įsitraukti į šio proceso ir jo pasekmių valdymą.

M. Varaška taip pat informavo kol kas negavęs jokio paaiškinimo iš aplinkosaugininkų dėl šios nelaimės, nors teigia į juos kreipęsis prieš mėnesį.