Kazimieras Augulis: „Investuoti į kaimiškąsias vietoves reikia protingai“

Kazimieras Augulis: „Investuoti į kaimiškąsias vietoves reikia protingai“
Radviliškis
Eva Kazlauskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Grinkiškio ir Baisogalos seniūnijose apsilankęs Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis teigia, kad investicijos į kaimiškąsias vietoves reikalingos, bet būtina labai tiksliai numatyti prioritetus, kam ir kodėl jos reikalingos. „Grinkiškis – nemažas miestelis, jo gyventojams centralizuotas nuotekų valymas tikrai reikalingas: ir gamta mažiau teršiama, ir gyventi  galima patogiau.

Svarbiausia – investuoti protingai, ten, kur yra potencialo, kur yra planų vystyti verslą, kur kuriasi žmonės. Nereikia švaistyti lėšų ten, kur nieko nėra: nei verslumo, nei tradicijų bendruomenei susiburti. Tai būtų tarsi kelio į niekur pradžia“,– sakė jis.

Mero pavaduotojas apžiūrėjo Pakiršinyje vykdomus kelių remonto darbus, pasidomėjo, kaip vykdoma kelio Grinkiškis–Vaitiekūnai rekonstrukcija, kelio per Geručius rekonstrukcijos planais, apsilankė Pakiršinyje įsikūrusiame Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre.

„Kai kur seniūnams trūksta šeimyniškumo“, – pastebėjo mero pavaduotojas, apžiūrėdamas apleistą angarą  prie Pakiršinio dvaro.  Angare kažkada buvo puiki sporto salė, kurioje ir sportavo, ir šventes organizavo pakiršiniečiai. Šiuo metu – tai sandėliu paverstos patalpos, kuriose savo inventorių saugo Pakiršinyje veikiantis Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras.

Jo vadovė Elžbieta Karaliūtė prasitarė matanti ir kitokių šio didžiulio sandėlio panaudojimo galimybių, tik tam, kad jame būtų pradėta kokia nors veikla, būtina suremontuoti stogą. „Juk čia reikia tik nedidelio skardos gabalo, kad į vidų nelytų, nepustytų ir lapų neprineštų, o vėliau juk  Pakiršinio bendruomenė net kokį nors verslą galėtų čia vystyti: pavyzdžiui,  sraiges, pievagrybius auginti“ׅ, – sakė ji.

Tokie vizitai po kaimiškąsias Radviliškio rajono vietoves – savivaldybės vadovų tradicija. Vykdami į vieną ar kitą renginį, radę laisvą minutę jie kiekvieną kartą suka tai į vieną, tai į kitą kaimą, miestelį ar gyvenvietę, apžiūri, kaip vykdomi suplanuoti darbai, pabendrauja su įstaigų, įmonių ar organizacijų vadovais, darbuotojais, tos vietos gyventojais.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Redakcija rekomenduoja