Kauno viešasis transportas perka 64 naujus autobusus

Kauno viešasis transportas perka 64 naujus autobusus
Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno viešasis transportas perka 64 naujus „MAN Lions‘s City“ hibridinius autobusus.

Kauno savivaldybė penktadienį informavo, kad sutartis dėl hibridinių suspaustomis gamtinėmis dujomis ir elektra varomų autobusų įsigijimo pasirašyti šią savaitę su bendrove „Adampolis“, sandorio vertė – 21,5 mln. eurų. 

Bus įsigyjami 39 standartinio dydžio (12 metrų) bei 25 trijų ašių (18 metrų) autobusai. Numatyta, kad miesto viešojo transporto parką jie papildys kitą rudenį. 

„Laimėtojo pasiūlyta kaina buvo išties konkurencingiausia – 291 tūkst. eurų už vieną 12 metrų autobusą ir 407 tūkst. – už triašį. Esame patikrinę ir įsivertinę šio gamintojo autobusus tiek kuro suvartojimo, tiek ir išmetamų teršalų atžvilgiais, todėl tikime, kad šis projektas bus naudingas miestui“, – pranešime spaudai teigė „Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Savivaldybės teigimu, šiuo pirkiniu tęsiama prieš kelerius metus pradėta „Kauno autobusų“ technikos parko modernizacija. Pernai bendrovė baigė įgyvendinti 24 mln. eurų vertės sutartį, pagal kurią nupirkti ir jau eksploatuojami šimtas naujų „MAN Lion‘s City“ hibridinių autobusų.

Be jų, per kelerius metus nupirkta dar 25 „Temsa LF12“ autobusai ir 56 mažesnės talpos „Mercedes-Benz“ priemonės bei 85 „Solaris“ troleibusai.

Nauji triašiai autobusai perkami pirmą kartą – 18 metrų ilgio transporto priemonės talpins apie 130 žmonių ir aptarnaus maršrutus, kuriuose yra didžiausi keleivių srautai.

Skaičiuojama, kad per metus naujieji „MAN Lion‘s City“ hibridiniai autobusai sutaupys apie 694,2 tonų CO2 lyginant su senaisiais autobusais, o kuro sąnaudos sumažės 15–18 procentų.

„Pirmieji autobusai Kauną turėtų pasiekti kitų metų antroje pusėje, likusieji – metų pabaigoje“, – žada MAN gamintojo atstovo Lietuvoje, bendrovės „Adampolis“ regiono pardavimų vadovas Vytautas Keršys

Žemagrindės transporto priemonės turės LED apšvietimą salone, kondicionavimo sistemą, USB jungtis. Taip pat saugumui numatytos keturios vaizdo stebėjimo kameros, jos fiksuos važiuojamą dalį bei keleivius salone.

Autobusuose bus įrengta keleivių išlaipinimo apsaugos sistema, kuri blokuos duris transporto priemonei pajudėjus, o durims atidarius, automatiškai suveiks stabdžių sistema.