Kauno teismas pradėjo įrodymų tyrimą KPD byloje prieš V. Matijošaitį

Kaunas
Austėja Masiokaitė-Liubinienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno apylinkės teismas trečiadienį pradėjo įrodymų tyrimą byloje, kurioje Kultūros paveldo departamentas (KPD) iš Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo sūnaus bendrovės siekia prisiteisti žalą, padarytą rekonstruojant miesto vadovui priklausantį Kačiūniškės dvarą.

Kaip BNS sakė teismo atstovė Indrė Cvilikaitė, „ši civilinė byla buvo atversta ir pradėta nagrinėti iš esmės“.

KPD pateikė ieškinį, kuriuo prašo atsakovų geranoriškai atlyginti padaryta žalą – 34 tūkst. eurų.

Atsakovai šioje byloje – V. Matijošaitis, bendrovė „Kauno saulėtekis“, kuriai vadovauja mero sūnus Šarūnas Matijošaitis, bei dar vienas privatus asmuo Andrius Š. – minėtos bendrovės statybos vadovas.

„Ieškovas nurodo, kad dėl Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų, tai yra svirno ir tvarto, kurie pripažinti kultūros paveldo objektais, nugriovimo, Lietuvos valstybei padaryta beveik 34 tūkst. eurų žala, kurią prašoma priteisti solidariai iš atsakovų“, – sakė teismo atstovė. 

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas vasario 1 dieną.

KPD Kauno teritorinio skyriaus atstovų teigimu, jie kelis kartus kreipėsi į statybos vadovą, veikusį pagal V. Matijošaičio suteiktą įgaliojimą, siūlydami atlyginti valstybei padarytą žalą be teismo, tačiau prašymas liko be atsako.

V. Matijošaitis savo ruožtu tvirtina, kad viską, kas dvare buvo likę, restauravo.

Kauno meras Kačiūniškės dvarą Kauno rajone įsigijo 2017 metais.

Tuomet jis pabrėžė, jog dvaru vadinamas statinys iš tikrųjų tėra „senas, apleistas pastatas, neturintis jokios paveldosauginės vertės“.

Kultūros paveldo departamento kultūros vertybių registre yra įrašyti Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentai. Ten nurodoma, kad komplekso vertingosios savybės yra planavimo sprendiniai, statinių formuojama kompozicija, taip pat buvusių komplekso statinių liekanos ar jų vietos, žemės ir jos paviršiaus elementai, takai ir jų dangos.

Kultūros paveldo departamento duomenimis, 1929 metais Kačiūniškių dvarelyje kanauninko Juozo Meškausko iniciatyva įsikūrė vienuolės benediktinės. Čia jos užveisė sodą ir pastatė dvaro rūmus. Sovietmečiu vienuolynas uždarytas, rūmai tapo gyvenamuoju namu.