PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 10 d. 10:08

Kauno sporto halė gegužei baigiantis sulauks ją atnaujinti pasirengusių meistrų

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


83205

Miesto savivaldybės rūpesčiu du reikšmingi tarpukario objektai greta Kauno ąžuolyno - S. Dariaus ir D. Girėno stadionas bei legendine vadinama Kauno sporto halė - netruks atgimti iš naujo.

Stadiono rekonstrukcija, kaip ELTA jau pranešė, patikėta Turkijos statybininkams, o Halei „naują rūbą“ pritaikys Lietuvos bendrovė „Versena“.

Kaip penktadienį naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas, sutartis su šia bendrove jau pasirašyta, ir nuo gegužės 22-osios įmonei perduodama Kauno sporto halė - kaip būsimų statybos darbų objektas.

Tačiau prieš tai miesto tarybos posėdyje, kuris vyks ateinantį antradienį, politikai apsvarstys klausimą dėl savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos - S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro - veiklos nutraukimo bei likvidavimo ir priims atitinkamą sprendimą. Šiai įstaigai iki šiol buvo patikėta valdyti bei administruoti savivaldybės turtą - halę ir stadioną. Rekonstrukcijos metu jie tampa atskirais objektais, tačiau po atnaujinimo situacija gali keistis. Kol kas savivaldybėje neapsispręsta, kaip ateityje bus parenkamas administruoti šių rekonstruotų objektų operatorius - koncesijos ar kitokiu būdu.

2019-ųjų gegužės 15-ąją Kauno sporto halei sukanka 80 metų. Pasak knygos „Halė, kurioje žaidė Lubinas ir Sabonis“ autorių Vido Mačiulio bei Vytauto Gudelio, statyti šią sporto areną Lietuvai prireikė po to, kai Rygoje, antrosiose Europos krepšinio pirmenybėse, Lietuvos atstovai tapo „auksiniais“. Tad 1938 metų liepą Tarptautinė krepšinio federacija pasiūlė Lietuvos švietimo ministerijos Kūno kultūros rūmams surengti trečiąsias Europos pirmenybes.

„Pirmą kartą lietuviai savo jėgomis sumanė įgyvendinti tokią svajonę - greitai pastatyti nebrangią, bet erdvią ir techniškai sudėtingą sporto salę. Užsakovams pasisekė, nes rado puikų projektuotoją - Kaune gimusį ir Vokietijoje mokslus baigusį inžinierių Anatolijų Rozembliumą (1902-1973). (...) Maždaug pusantro mėnesio jis techniškai ruošė įdomų projektą“, - pasakoja knygos apie Kauno sporto halę autoriai.

Halės statyba prasidėjo 1938 m. gruodžio 4 d. Ji buvo baigta iki 1939 m. gegužės 15-osios. Tiesa, gerokai ilgiau užtruko įvesti vandentiekį, taip pat įrengti šildymo sistemą bei daugiau persirengimo kambarių sportininkams. Tarpukariu pastatyti Kauno sporto halę Lietuvai kainavo 400 tūkst. litų.

Šiemet pradedama jos rekonstrukcija atsieis apie 8,5 mln. eurų. Per ją numatyta sutvarkyti ir apšiltinti bei atkurti autentišką statinio fasadą. Kauno miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjo M. Šivicko teigimu, visos vidaus erdvės halėje bus pertvarkytos.

„Sėdimų vietų žiūrovams čia sumažės iki 2700, maždaug tiek, kiek buvo Kauno sporto halę pastačius. Nebeliks A tribūnos, o salės šonuose tribūnos, prireikus, galės būti transformuojamos. Beje, visos tribūnos savo išdėstymu sudarys U raidę. Neabejotina tai, kad po rekonstrukcijos Kauno sporto halė taps patogesnė ir renginių dalyviams, ir jų žiūrovams“, - sakė Eltai M. Šivickas.

ELTA