Kauno rotušėje pradedamas remontuoti rūsys, rengiamasi kitų erdvių restauracijai

Kaunas
KPD nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rekonstrukcijai uždarytoje Kauno rotušėje pradedama rūsio plytų mūro rekonstrukcija, rengiamasi kitų erdvių restauracijai, pranešė Kultūros paveldo departamentas (KPD).

Pasak KPD, siekiant atkurti autentišką rūsio patalpų išplanavimą demontuotos sovietmečiu rūsyje pastatytos pertvaros. Čia ateityje numatoma įrengti erdvę ekspozicijoms.

Taip pat jau parengtas pagrindas laiptams, leisiantiems iš antro aukštojo patekti į palėpę, kur planuojama įrengti patalpas parodoms. Palėpėje įrengta pastogės medinių konstrukcijų priešgaisrinė apsauga.

Antrajame aukšte, kur yra reprezentacinės salės, numatyta remontuoti parketą, tinką. Artimiausiu metu bus remontuojamos ir restauruojamos durys, palangės, metalo gaminiai ir šviestuvai.

Taip pat rotušėje vyksta lifto šachtos, kuri jungs visus Kauno rotušės aukštus, įrengimo darbai. Įrengus liftą, bus sudarytos tinkamos sąlygos lankytojams su judėjimo negalia.

Tvarkybos darbų pabaiga numatyta 2023 metų antroje pusėje.

Anksčiau skelbta, kad po rekonstrukcijos Kauno rotušėje derės muziejaus, miesto reprezentacijos, iškilmingo santuokų registravimo bei turizmo informacijos funkcijos.

Nauja muziejaus ekspozicija užims beveik 900 kvadratinių metrų plotą, tam bus panaudotos ir iki šiol menkai išnaudotas pastato erdvės – administracijos patalpos bei palėpė. 

Pastate bus įrengtas nedidelis liftas, pirmajame aukšte planuojama įkurti kavinę ir konferencijų salę, sumažinti administracines patalpas. Planuojama, kad kavinė turės išėjimus į lauką.

Antrajame pastato aukšte pagrindinė ceremonijų salė ar kitos erdvės nebus perdaromos.

Intervencijos drąsiau daromos tose erdvėse, kurios restauruotos 1965–1973 metais, kai pastate įrengtos betoninės sijos ir sutvirtintas pastatas. Vietoj šios erdvės bus sumontuoti nauji laiptai, kuriais lipdami lankytojai galės matyti pastate esančius sovietmečiu vykdytos restauracijos sluoksnius.

Iki šiol nenaudotoje pastato palėpėje planuojama įrengti stiklo paviljoną, leisiantį išsaugoti autentiškas detales ir lubas.

Nuo XVI amžiaus su pertraukomis rotušėje veikė pagrindinės miesto savivaldos institucijos. Sovietų okupacijos metais šios funkcijos apribotos, o rotušėje buvo įsikūręs Civilinės metrikacijos skyrius ir Keramikos muziejus.