Kauno rajonui pažinti – virtualus žaidimas

Kauno rajonui pažinti – virtualus žaidimas
Kaunas
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„50 istorijos pėdsakų Kauno rajone“ – taip pavadintą interaktyvų žaidimą sukūrė Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru (partneris). Žaidimas kurtas pagal Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą Viešosios bibliotekos projektą „Pažink Kauno rajoną šiuolaikiškai“.

Vyriausiosios bibliotekininkės Virginijos Tamašauskienės teigimu, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir 30 padalinių, vykdydama kraštotyrinę veiklą, nuolat prisideda prie krašto kultūros, istorijos, gamtos paveldo išsaugojimo ir sklaidos.

„Šiandienos vartotojui gyvenant modernioje socialinėje aplinkoje, keičiantis jo gyvenimo būdui, poreikiams ir įpročiams, bibliotekose krašto pažinimui kuriamos priemonės yra paremtos šiuolaikinėmis technologijomis. Žaidimas su nuotaikingu informaciniu tekstu, muzika, animacija, stilizuotomis nuotraukomis, garsiniais pasakojimais, informacija apie individualius žaidėjo pasiekimus (taškai, „medaliai“) neabejotinai pritrauks vartotoją žaisti, motyvuos surinkti kuo daugiau taškų ir laimėti. Suteiks jam galimybę pasitikrinti savo gebėjimus, žinias, skatins domėtis Kauno rajono kultūrine-istorine aplinka“, – įsitikinusi viena iš žaidimo kūrėjų V. Tamašauskienė.

Žaidžiant žaidėją lydintis stilizuotas kalbantis personažas – užsienyje (Didžioji Britanija) gyvenanti trečiosios kartos lietuvė Rūta Sakalas. Ji – ne tik fotografė, keliautoja, bet ir tinklaraštininkė.

Atvažiavusi į Lietuvą, keliauja savo prosenelės, gimusios Kauno rajone, takais. Kelionės tikslas – aplankyti prosenelės dienoraščiuose paminėtus ar prosenelės piešiniuose atvaizduotus objektus.

Savo įspūdžius R. Sakalas fiksuoja tinklaraštyje: pasakoja apie lankomas vietas, sutiktus naujus draugus, atrastas senas istorijas, kelia objektų, kuriuos prieš pusę amžiaus piešė jos prosenelė, dabartines nuotraukas.

Žaidėjas, skaitydamas šias istorijas ir atsakydamas į klausimus, keliauja žaidimo lygiais. Nauja, šiuolaikiška, interaktyvia ir vizualia forma pateikta medžiaga žaidėjui suteikia galimybę neįprastai, įdomiai, lengvai ir efektyviai įsisavinti pateiktą informaciją, skirtą Kauno rajono kultūros ir istorijos pažinimui.

Žaidimą, įrašius pavadinimą „50 Istorijos pėdsakų Kauno rajone“ galima atsisiųsti per Goople Play.

Kauno rajono viešosios bibliotekos darbuotojų komanda koordinuoja ir konsultuoja 30-ties padalinių darbuotojus, kurie žaidimą pritaikys neformalaus ugdymo užsiėmimuose, protų mūšiuose, viktorinose, taip pat – virtualiose edukacijose.

Birutė Mačienė, ELTA