Gamta2017 m. Birželio 26 d. 15:02

Kauno rajono savivaldybė – tarp pirmųjų, pasirengusių tvarkyti kraštovaizdį

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7827

Aplinkos apsaugos agentūra suderino pirmą kraštovaizdžio tvarkymo projektą, kurio įgyvendinimas bus finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. „Biologinės įvairovės, dirvožemio apsauga ir atkūrimas, ekosistemų paslaugų, įskaitant Natura2000, ir žaliosios infrastruktūros skatinimas“ yra vienas iš investicinių prioritetų, įvardintų 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programoje. Šiam prioritetui įgyvendinti numatyta regioninė priemonė „Kraštovaizdžio apsauga“.Kauno rajono savivaldybė viena iš pirmųjų parengė ir su Aplinkos apsaugos agentūra suderino šiai veiklai įgyvendinti skirtą Nemuno pakrančių kraštovaizdžio tvarkymo projektą.

Planuojama tvarkyti teritorija apima keturias vietoves už Kauno miesto ribos vakarų kryptimi Kačerginės link. Bendras tvarkomų teritorijų plotas – 2,78 ha. Teritorijos ribojasi su Nemuno upe, nacionaline dviračių trasa Kaunas–Kačerginė–Zapyškis ir apima dirbtinai suformuoto pylimo šlaitą. Šios vietos buvo pažeistos, todėl projektu planuojama atkurti natūralų reljefą, sunaikinti čia išsikerojusias invazines rūšis ir atkurti natūralių pievų buveines. Įgyvendinus projektą bus atverti ir visuomenei pristatyti panoraminiai vaizdai į Nemuno ir Nevėžio slėnių kraštovaizdį, sukurta vietovių lankymui ir jų pažinimui tinkama infrastruktūra.

Pagal priemonę „Kraštovaizdžio apsauga“ savivaldybės gali inicijuoti įvairius projektus, skirtus kraštovaizdžiui formuoti ir ekologinei būklei gerinti teritorijose, kurios patenka į gamtinį karkasą: vandens telkinių pakrantėse, želdynuose, savivaldybių įsteigtuose draustiniuose ir kt.

Šiais projektais tikimasi didinti visuomenės, specialistų žinias apie kraštovaizdį, jo pobūdį ir vertę, stiprinti bendruomeniškumą ir atsakomybę už supančios aplinkos kokybę.

Tokio tipo projektus planuoja įgyvendinti apie 40 šalies savivaldybių.

Kauno rajono savivaldybės informacija