Kauno rajono savivaldybė stiprins partnerystę su Lietuvos sporto universitetu

lsu-rektore
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Penktadienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas lankėsi Lietuvos sporto universitete (LSU), kur su šios aukštosios mokyklos vadovais aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes. „Kauno rajono bendruomenė yra jaunatviška, sportiška ir veržli. Švietimas, fizinis aktyvumas ir sportas neatsiejami vienas nuo kito, ypač kai kalbame apie gyvenimo kokybės dalykus, todėl partnerystė su LSU mums labai svarbi“, – kalbėjo V. Makūnas, sveikindamas dar vienai rektorės kadencijai išrinktą prof. dr. Dianą Rėklaitienę.

Pasitarime taip pat dalyvavo LSU prorektorius doc. dr. Vidas Bružas bei Krepšinio studijų ir mokslo centro direktorius Ramūnas Butautas.

Kauno rajono savivaldybė su LSU bendradarbiauja nuo 2012 metų. Diskusijos dalyviai pasidžiaugė, kad partnerystėje užaugintas ne vienas Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionas. Įspūdingų laimėjimų yra pasiekę Kauno rajono irkluotojai, rankininkai, krepšininkai, dziudo imtynininkai, boksininkai, sportinių šokių, aerobinės gimnastikos atstovai, šauliai.

V.Makūnas patvirtino tolesnius Kauno rajono savivaldybės siekius gerinti sporto infrastruktūrą, vykdyti fizinio aktyvumo ir sportinio meistriškumo programas. Tam turėtų pasitarnauti ir kuriamas Kauno rajono savivaldybės sporto centras, padėsiantis racionaliau valdyti sporto infrastruktūrą.

R.Butautas kalbėjo apie galimybes gerinti jaunųjų krepšininkų rengimo sistemą.

Pastaraisiais metais Kačerginėje, Zapyškyje ir Šlienavoje buvo pastatytos naujos sporto salės, renovuotas Mastaičių baseinas, šiemet turėtų būti baigtas statyti nacionalinius reikalavimus atitinkantis stadionas Raudondvaryje.

Vis labiau populiarėja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotos treniruotės, kurias veda LSU treneriai. Universiteto mokslininkai Kauno rajone vykdo apklausas, atlieka mokslinius tyrimus. Partnerystėje su LSU, Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje įsteigtos sportinės klasės. Savivaldybė skiria vardines premijas geriausiems iš Pakaunės kilusiems LSU studentams.