Sportas2024 m. Rugpjūčio 16 d. 08:10

Kauno rajono irkluotojai pergalingai užbaigė sunkų sezoną

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono sporto mokyklos informacija

314176

Puikiai Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse pasirodę Kauno rajono sporto mokyklos auklėtiniai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai pergalingai užbaigė sunkų sezoną. Rugpjūčio 9-11 dienomis Trakuose vyko Lietuvos irklavimo čempionatas. Jo metu dvyniai iškovojo tris aukso medalių komplektus.

Savo, Olimpinių žaidynių valčių klasėje, dvivietėje be vairininko, jie nepaliko jokių šansų savo varžovams. Į keturvietę be vairininko prie jų prisijungė dar vienas brolis Povilas Stankūnas ir Justas Kuskevičius. Šioje valčių klasėje komanda parodė aukštą lygį, varžovus palikę užnugaryje.

Didžiajame A finale startavo dar viena mūsų rajono komanda. Jono Urbanavičiaus, Dovydo Šiaulio, Mindaugo Palecko ir Augusto Davidonio sudaryta komanda, varžybose iškovojo 5-ąją vietą.

Lietuvos čempionatą vainikavo aštuonviečių lenktynės. Šioje valčių klasėje treneris Antanas Lavickas subūrė labai pajėgių irkluotojų komandą – tai visi trys broliai Stankūnai, Justas Kuskevičius, Dovydas Nemeravičius, Armandas Kelmelis, Mantas Juškevičius, Martynas Vaitkevičius ir legendinis vairininkas, valtis vairuojantis daugiau kaip 50 metų Juozas Gudeliūnas. Pirmą kartą drauge irklavusi komanda, vedama yrininko Domanto Stankūno, 2 000 m. distancijoje parodė puikų laiką (5:54,0). Šis rezultatas leido didele persvara nugalėti antroje vietoje likusią Lietuvos irkluotojų rinktinę ir trečios vietos laimėtojus – Klaipėdos irkluotojus. Viso šioje valčių klasėje dalyvavo 6 įgulos.

Gerai čempionate sekėsi ir jauniesiems sporto mokyklos auklėtiniams. Čempionėmis tapo merginų keturvietė be vairininko (yr. Gabija Stašaitytė). Taip pat trečią vietą iškovojo Gabijos Stašaitytės ir Aušros Kavaliauskaitės dvivietė be vairininko. Jaunučių Lietuvos čempionate 1 ir 2 vietas iškovojo Kauno rajono sporto mokyklos mergaičių keturvietės be vairininko komandos. Vaikinų dviviečių be vairininko valčių klasėje 2 vietą iškovojo M. Paleckas ir U. Lomanas. Vaikinų keturviečių be vairininko sidabro medalius iškovojo mūsų rajono sporto mokyklos auklėtiniai.

Besibaigiantis sezonas suteikė daug gražių akimirkų irklavimo takeliuose Lietuvoje ir Olimpinėse žaidynėse. Irkluotojų laukia dar kelios rudens regatos ir rimta jaunių regata BALTIC CUP, vyksianti Norvegijoje rugsėjo 27-29 dienomis.