Kauno rajone į priekį išsiveržė penktos kadencijos siekiantis V. Makūnas

Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus 50 iš 57 apylinkių balsus, akivaizdžiu lyderiu Kauno rajone lieka penktos kadencijos siekiantis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Valerijus Makūnas. Jam Kauno rajono gyventojai atidavė 64,39 proc. balsų.

Antruoju rinkėjų pasirinkimu liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatas Justinas Urbanavičius. Palaikymą jam išreiškė 13,39 proc. Kauno rajono gyventojų.


Trečiasis liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Viktoras Pranckietis su 10,28 proc. rinkėjų palaikymo.


Į Kauno rajono merus iš viso pretendavo 7 kandidatai. Be jau paminėtų 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Artūras Orlauskas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Erika Bartusevičienė, „Darbo partijos“ kadidatė Aušra Degutytė ir Tautos ir teisingumo sąjungos atstovė Jolita Balsevičė.


Iš viso sekmadienį Lietuvoje nuo 7 iki 20 val. vykusių savivaldos rinkimų metu, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savo balsą atidavė 48,97 proc. rinkėjų.


Rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 39,56 proc. piliečių, dar 9,41 proc. gyventojų savo rinkiminę valią pareiškė iš anksto.
Rinkėjų sąraše yra 2 milijonai 386 tūkstančiai 316 šalies gyventojų. 2019 m. savo balsą pirmajame savivaldos rinkimų ture atidavė 47,8 proc. piliečių.