Kauno rajone – rekordiniai Dalyvaujamojo biudžeto metai

395a0394plus
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Kauno rajono savivaldybė ketvirtus metus iš eilės įgyvendina Dalyvaujamojo biudžeto priemonę, skirtą skatinti gyventojų įsitraukimą į sprendimų priėmimą. Antradienį Kauno rajono savivaldybėje buvo pristatytos 40 idėjų, kurias pasiūlė gyventojai Pakaunės viešosioms erdvėms gražinti ir atnaujinti. Šie metai rekordiniai ne tik pateiktų idėjų skaičiumi, bet ir skirto finansavimo dydžiu.

Kauno rajono savivaldybė yra viena iš 44 savivaldybių Lietuvoje, kuri įgyvendina šią priemonę ir viena iš 29-ių savivaldybių, kurios įgyvendina šią priemonę kasmet. Įprastai savivaldybės Dalyvaujamajam biudžetui skiria nuo 7 iki 350 tūkst. eurų. Tačiau mes, matydami šios priemonės naudą, esame pirmieji ir vieninteliai, šiemet kvietę teikti idėjas net už 500 tūkstančių Eur“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas.

Augantį gyventojų įsitraukimą į Dalyvaujamojo biudžeto priemonės įgyvendinimą rodo didėjantis teikiamų idėjų skaičius. Šiemet galima balsuoti net už 40 idėjų 20-tyje Kauno rajono seniūnijų: Akademijos, Alšėnų, Babtų, Batniavos, Čekiškės, Domeikavos, Ežerėlio, Karmėlavos, Kačerginės, Kulautuvos, Lapių, Neveronių, Raudondvario, Ringaudų, Rokų, Samylų, Vilkijos ir Vilkijos apylinkių, Zapyškio, Užliedžių.

Visų pateiktų idėjų bendra vertė viršija 3 milijonus eurų. Tarp teikiamų idėjų siūlomi meniniai sprendimai: Mastaičiuose vietos tautodailininkės karpinius perkelti ant metalinių sienelių, Kačerginėje pastatyti paminklą skulptoriui Juozui Zikarui. Unikalūs interaktyvūs sprendiniai siūlomi Batniavos seniūnijoje.

Pateikta daug idėjų, kuriomis siekiama didinti gyventojų fizinį aktyvumą, telkti bendruomenes, kurti jaukias kultūrines erdves. Kūrybiškai ir įdomiai apgalvotas ir mažųjų užimtumas.

Su visomis idėjomis susipažinti ir iki balandžio 15 d. atiduoti balsą už tris labiausiai patinkančias (po vieną balsą kiekvienoje kategorijoje) galite paspaudę ant nuorodos: https://dalyvauk.krs.lt/

Balsuoti gali tik Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravę ne jaunesni nei 18 metų asmenys.