Kauno rajone, apleistoje patalpoje, neblaivi moteris pagimdė kūdikį

Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno rajone, Neveronių seniūnijoje, apleistoje patalpoje, kaip įtariama, neblaivi moteris pagimdė kūdikį.

Apie tai pirmasis pranešė portalas lrytas.lt. 

Antradienį įvykusį gimdymą Neveronių seniūnijoje apleistoje patalpoje be elektros, šildymo ir vandens BNS trečiadienį patvirtino Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytoja, direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Vis tik daugiau detalių medikė tvirtino negalinti suteikti.

Kaip nurodoma portale, 36-erių metų moteris kūdikį pagimdė būdama neblaivi. 

„Aš tikrai ten nebuvau vietoje, negaliu pasakyti, mes blaivumo nenustatom“, – kalbėjo N. Gudžiūnaitė-Bybartienė paklausta, ar gimdyvė buvo neblaivi.

Anot portalo, mergaitė gimė nepilnai išnešiota. Po gimdymo naujagimė su mama buvo nuvežta į Kauno klinikas.

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė komentare BNS rašė, kad šiuo metu naujagimis yra medikų priežiūroje, šeimai teikiamos socialinės paslaugos.

„Ši situacija ypatingai jautri – nesaugioje aplinkoje atsidūrė naujagimis pirmosiomis savo gyvenimo valandomis. Tad dabar svarbiausia yra naujagimio sveikata, šiuo metu vaikutis medikų priežiūroje“, – sakė A. Vežbavičiūtė.

Informaciją apie šį atvejį vaiko teisių gynėjai gavo iš medikų. 

„Vertinsime naujagimio ir dar vieno šeimoje augančio vaiko situaciją, surinkus visą reikalingą informaciją ir jau pasikalbėjus su tėvais, išklausius vyresnį vaiką, spręsime dėl tolimesnių veiksmų – kaip geriausiai užtikrinti vaikų saugumą ir tinkamą augti aplinką“, – nurodoma atsakyme.

A. Vežbavičiūtė ragino nelikti abejingais, kai matoma su sunkumais susidurianti besilaukianti mama.

„Pirmosiomis gyvenimo dienomis, mėnesiais kūdikiui labiausiai reikalingi mylintys, ramūs ir jo poreikius atliepiantys tėvai. Abiejų tėvų jausenos kūdikiui persiduoda, veikia jo nuotaiką, elgesį. Itin reikšmingas ryšys su mama – kai moteris jaučiasi gerai, geba pasirūpinti kūdikiu, sulaukia artimųjų paramos, tada ir vaikelis saugus“, – rašoma komentare.

Vaiko teisių gynėjai priminė apie visuomenei pasiekiamą nemokamą informatyvią medžiagą apie vaiko poreikius, smurto atpažinimą ir reagavimo būdus. Šiuos mokymus galima rasti https://vaikoteises.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mokomoji-medziaga-visuomenei svetainėje.

Kilus klausimams, kviečiama pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu telefonu 8 800 10 800, taip pat žinute interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.