Kauno miestą papildė naujas akcentas – bronzinės mitinės būtybės pėdos

Kauko-laiptu-mitine-butybe-1536x1023
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nuo šiol Kauno Žaliakalnio papėdėje praeivių žvilgsnius traukia ne tik jaukūs vadinamieji Kauko laiptai, bet ir čia pasilikusios mitinės būtybės pėdos. Miesto akcentų galeriją po atviru dangumi savo kūriniu papildė žinomas skulptorius Artūras Žilinskas.

Anot menininko, idėją Žaliakalnio papėdėje pastatyti masyvias bronzines pėdas autoriui pasufleravo pats Kauko laiptų pavadinimas, susijęs su mitiniais ir nežemiškais reiškiniais.

„Lipant laiptais, vedančiais per senais medžiais apaugusią įkalnę, ypač vakare, apima ypatingas jausmas, kad esi čia ne vienas – lyg kažkas stebi tave iš šono, saugo, prižiūri kaip sargas. Iš čia ir kilo idėja įkurdinti ant Kauko laiptų mitinę būtybę. Jos visos – nematyti, bet gali jausti, kad ji čia yra. Ir tik masyvios pėdos duoda užuominą apie būtybės išvaizdą, kartu palikdamos vietos fantazijai“, – sakė A. Žilinskas.

Dvi masyvios „Mitinės būtybės“ pėdos išlietos iš bronzos. Kūriniui pasirinkta natūralistinė, kiekvienam suprantama išraiška.

„Kauko laiptų mitinė būtybė“ tapo dar viena nuo 2017-ųjų startavusio projekto „Kauno akcentai“ dalimi. Menininkai kviečiami ir finansiškai skatinami siūlyti idėjas, puošti miesto viešąsias erdves skulptūrų, dizaino objektų, šviesos instaliacijų, apšvietimo ar gatvės tapybos kūriniais.