Kauno medikai: naujų legioneliozės atvejų nefiksuota

Kaunas
Sauliaus Žiūros nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

LSMU Kauno ligoninė praneša, kad prieš savaitę turėtas neįprastas į Kauno ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvykusių su legioneliozės simptomais žmonių skaičius pastarosiomis dienomis daugiau nepasikartojo.

Anot medikų, turėta tik pavienių atvykusių arba patvirtintų jau gulinčių ligoninėje pacientų diagnozių. Šiuo metu ligoninėje gydoma 12 legionelioze sergančių pacientų. Dviejų iš jų būklė išlieka sunki, jie gydomi Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.
 
ELTA primena, kad NVSC antradienį pranešė, jog balandžio 27–gegužės 2 dienomis gavo 12 pranešimų apie Kauno apskrityje užregistruotus legioneliozės atvejus, iš kurių 9 – Kauno rajone, 3 – Kauno mieste.
 
Centro specialistai primena, kad ši liga plinta per vandens purslus (aerozolius) su Legionella bakterijomis (legionelėmis). Legionelių dauginimuisi ypač palankus nepakankamai šaltas arba nepakankamai karštas vanduo.
 
Epidemiologinio tyrimo metu gautos informacijos duomenimis, šiuo metu nėra nustatytų sąsajų su kokia nors viena vieta (pavyzdžiui, vieša vieta), kurioje lankydamiesi susirgę asmenys galėjo užsikrėsti. Susirgusiųjų gyvenamuosiuose būstuose atliekami vandens laboratoriniai tyrimai.
 
Antradienį buvo inicijuotas ir tarpinstitucinis pasitarimas, kuriame dalyvavo Kauno rajono savivaldybės, UAB „Kauno vandenys“ Vičiūnų vandenvietės ir AB „Kauno energija“ atstovai. Jame buvo aptarti tiekiamo geriamojo vandens stebėsenos rezultatai, aiškinamasi, kas galėjo lemti vandens tiekimo galimus sutrikimus, bei sprendžiama, kaip galima būtų užtikrinti pastovų tinkamos temperatūros karšto vandens tiekimą daugiabučiuose namuose Kauno rajone, bei informuoti individualių namų gyventojus apie karšto vandens sistemų profilaktikos priemones.
 
Po šio pasitarimo Kauno rajone daugiabučių namų įvaduose UAB „Kauno vandenys“ paėmė šalto geriamojo vandens mėginius legionelėms nustatyti, laukiama tyrimų rezultatų. AB „Kauno energija“ Kauno miesto ir Kauno rajono centralizuoto karšto vandens tiekimo tinkluose padidino tiekiamo termofikacinio vandens temperatūrą, kad pastatų karšto vandens sistemose ji būtų ne žemesnė kaip 65 laipsniai, ir informavo daugiabučių namų administratorius dėl termo šoko vykdymo.