PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Balandžio 30 d. 15:09

Kauno krašto pramonininkai dėl karantino neskuba atleisti žmonių iš darbo

Kaunas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


128433

Daugybę pramonės ir kitokių įmonių, didžiuosius universitetus, profesinio mokymo centrus bei kelias advokatų bendrijas vienijančios Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius sako, kad šiuo metu visi šios organizacijos nariai jaučia koronaviruso ekonomines pandemijos pasekmes. Tačiau tuo pačiu stengiamasi išsaugoti darbuotojus bei garantuoti jiems nors dalį, jei kitaip neišeina, pajamų, kad sunkmetį visi išgyventų lengviau.

„Manau, išsilaikysim. Visi be išimties. Įmonės tikrai gyvuos, gal nebent kokioms smulkioms gresia žlugimai. Kauno krašto asociacijos narės – stambios ir netgi labai stambios įmonės, jų veikla, problemos – skirtingos, kaip ir ateities vizijos. Kai kas iš gamintojų dabar tik spėlioti gali, kas bus paskui, po pandemijos. Gal žmonės neskubės pirkti naujų drabužių ar kitokių daiktų, gal tolimesnei ateičiai atidės svajones apie naujo būsto statybas?

Suprantam, tik laikas parodys, kaip keisis situacija ir kokios pasitvirtins prognozės. Bet dabar galiu užtikrinti, kad visos mūsų įmonės labai neverkia dėl krizės ir žmonių į prastovas neskuba varyti. Nors nežinomybės dėl ateities visiems šiandien labai daug, tačiau vis dar niekas negali jos išsklaidyti“, – sakė Eltai J. Guzavičius.

Pasak jo, ryšiai tarp asociacijos narių ir jos partnerių, pasitarimai, diskusijos bei sprendimų priėmimai šiuo metu persikėlę į virtualią erdvę. Vardindamas įmones, kurios stengiasi nemažinti darbo tempų (nors kai kam galbūt šiuo momentu ir tenka dirbti „į sandėlį“, nes užsakymų drastiškai sumažėjo), asociacijos prezidentas minėjo „Kauno baldų“ bendrovę, „Graverą“, „Kauno Baltiją“, „Auriką“, „Aconitum“, „Garlitą“, „Pakaitą“, SDG, taip pat ASU Baltiją, „Elektromontuotoją“, „ISC projectus group“ bei kitas bendroves. O įmonė „Pirmas žingsnis“, jos savininko Algimanto Astrausko teigimu, kol kas pas save nesulaukia jau pagamintos produkcijos užsakovų, nes žmonės karantino sąlygomis bijo ateiti, pasimatuoti ir atsiimti jiems skirtus gaminius.

„Žinoma, apmaudu, kai masiniai renginiai, parodos nevyksta ir dėl to prastovų negali išvengti mūsų asociacijos narys – Eriko Piskunovo vadovaujamas „Ekspozicijų centras“. Tačiau, tikime, kad netrukus karantino sąlygos palaipsniui visai sušvelnės, ir ši bendrovė turės galimybių pasitaisyti savo finansinę situaciją.

Mums, aišku, smagu, kad ir dabar yra pavyzdžių, kai netgi didinamos darbų apimtys, – tai vyksta akcinėje bendrovėje „Lifosa“, kuriai vadovauja Jonas Dastikas. Ji šiandien produkcijos gamina daugiau nei iki pandemijos. Kita trąšų gamintoja, priklausanti mūsų asociacijai, – „Achema“, nors truputį sulėtino tempą, tačiau stengiasi darbuotis be prastovų. Neprastai sekasi ir „Kauno grūdams“, bendrovei „Volfas Engelman“, – pasakojo Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos vadovas J. Guzavičius.

Pasiteiravus, kaip šiandien sekasi jo paties vadovaujamai „Kauno liftų“ bendrovei, jis pirmiausia paminėjo darbus gydymo įstaigose.

„Būtų labai blogai, jei sugestų prastai prižiūrimi ligoninių liftai. Tai – įrenginiai, į kuriuos daug investuota, ir jiems išėjus iš rikiuotės, sutriktų ligoninės veikla. O kadangi bet kas tokios įrangos negali suremontuoti, atsakingai to darbo imasi „Kauno liftų“ specialistai.

Taip, dalis mūsų užsakovų šiuo metu nedirba. Akivaizdu, kai koks didelis restoranas uždarytas, tai jo liftas nenaudojamas, tai mūsų paslaugų laikinai nereikia. Kurį laiką, pavyzdžiui, nedirbo „Senukai“, ir liftai stovėjo. Bet po truputį viskas grįžta į savo vėžes, todėl, manau, išsilaikysime. Gyvenamuosiuose namuose liftų priežiūra ir remontas vyksta be pertrūkių, žmonės už paslaugas bendrovei susimoka, įsiskolinimų – tik vienetai. Galvojant apie perspektyvą, šiuo metu „Kauno liftai“ net keletą naujų darbuotojų priėmė. Kai mūsų garbūs veteranai, jau apsisprendę trauktis į užtarnautą poilsį, juos apmokys, turėsime gerą pamainą ilgus metus išdirbusiems specialistams“, – džiaugėsi bendrovės generalinis direktorius.

Anot jo, visose Kauno krašto, ir ne tik, įmonėse geri darbuotojai labai vertinami, todėl net ir krizės laikotarpiu stengiamasi juos išsaugoti, nes naują kvalifikuotą specialistą įmonei pasirengti gali trukti ne vienerius metus.

ELTA primena, kad prasidėjus koronaviruso sukeltai pandemijai, Lietuvos pramonininkų konfederacija įsteigė paramos medikams fondą, į kurį nemažai lėšų suaukojo ir Kauno krašto verslininkai, įmonės bei organizacijos. Šios savaitės pradžioje fonde buvo 423 tūkst. eurų. Ir Lietuvą pasiekė jau ne viena medikams skirtų asmens apsaugos priemonių, įgytų už suaukotas lėšas, siunta.

„Tūkstančiai kaukių, respiratorių, kitokių priemonių jau išdalinta ir Kauno apskrities gydymo įstaigose. Kaip tą padaryti kuo geriau tarėmės su pačiomis gydymo įstaigomis, profesinėmis organizacijomis. Kad dalinimas būtų kuo sklandesnis, efektyvesnis, rūpinasi labai energinga Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos vykdomoji direktorė Edita Gudišauskienė, taipogi jai padedantys kiti savanoriai. Dalis labdaros atiteko Kauno klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Kauno miesto poliklinikai, Respublikinei Kauno ligoninei bei Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Ir šiandien mums tikrai labai gera girdėti medikų padėkas už tą paramą. Tuo pačiu norisi palinkėti jiems, stovintiems priešakinėse kovos su pandemija pozicijose, išsilaikyti, išlikti tvirtiems ir sveikiems, mūsų visų mylimiems“, – sakė J. Guzavičius.

ELTA