Kauno klinikose vietoje netekto plaštakos nykščio vyrui prisiūtas kojos pirštas

Kaunas
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno klinikose plaštakos pirštų netekusiam vyrui vietoje nykščio prisiūtas kojos pirštas.

Kaip penktadienį pranešė klinikos, operacija atlikta po pernai gegužę patirtos traumos, kai vyrui dirbant su staklėmis mechanizmai netyčia įtraukė kairę plaštaką ir jis neteko visų penkių pirštų.

Dėl sužalojimo sudėtingumo replantacijos atlikti iškart nebuvo galima, tačiau pradėta planuoti sudėtinga operacija ateityje.

„Pacientui suformuotos pirštų bigės amputacijos lygmenyje. Įvertinus paciento jauną amžių ir tai, kad jis neturi žalingų įpročių, pradėta galvoti apie rekonstrukcijos galimybes ateityje“, – pranešime teigė Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas rezidentas Aurimas Dobilinskas.

Pirmosios operacijos metu pacientui suformuota nykščio bigė, bet pasižymėtos kraujagyslės ir nervai ateities rekonstrukcijai. Taip pat lenkiamoji ir tiesiamoji piršto sausgyslės susiūtos tarpusavyje, kad nesutrupėtų ir galėtų veikti ateityje.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas Domantas Rainys pasakojo, kad pacientui taikytos mankštos ir tuo pačiu ruoštasi antrajai operacijai – pėdos piršto perkėlimui į sužalotąją plaštaką, kad bent iš dalies būtų galima atstatyti prarastą jos funkciją.

„Kitos procedūros, atliktos rugsėjį, metu Vainiui antrasis pėdos pirštas perkeltas į prarastojo nykščio vietą, – aiškina gydytojas. – Tai mikrochirurginė operacija, kurios metu perkeliamas visas piršto kompleksas – sujungiami kaulai, sausgyslės, arterijos, venos ir nervai.“

Operacija truko apie keturias valandas. Pasak klinikų, šiuo metu vyras reabilitacijos pagalba bando išmokti valdyti kairės rankos nykštį.

D. Rainio teigimu, pasaulinėje praktikoje kojos piršto perkėlimas į plaštaką nėra naujiena, ši metodika tobulinama kelis dešimtmečius.