Koronavirusas | 5 MIN.

Kauno įmonėje kilus koronaviruso protrūkiui tiriami apie 200 darbuotojų – R. Lingienė

Reporteris Margarita
2020 m. liepos 15 d. 07:41
rodyti.jpg

Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ kilus koronaviruso protrūkiui tiriami apie 200 šios bendrovės darbuotojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Tiriami du šimtai darbuotojų, (rezultatų) kol kas neturim, bet labai tikimės sulaukti šiandieną“, – Lietuvos radijui trečiadienio rytą sakė R. Lingienė.

Anot jos, šiuo metu tiriami asmenys neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais, tad užsikrėtusiųjų skaičius neturėtų labai augti. Iš viso koronavirusas įmonėje kol kas nustatytas 18 asmenų.

„Pirminiais duomenimis, šie asmenys neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais, jie šios įmonės transporto skyriaus darbuotojai ir mūsų kolegos konstatavo, kad jie turėjo žemą riziką, neturėtume sulaukti kažkokių stulbinančių skaičių“, – kalbėjo R. Lingienė.

NVSC atstovė teigė, kad pirmasis asmuo susirgo liepos 3 dieną, į Lietuvą atvyko išvakarėse, bei kyla abejonių, ar nustačius pirmąjį atvejį kiti įmonės darbuotojai laikėsi izoliacijos reikalavimų.

„Iš vakaro atvyko, ryte susirgo, vadinasi, jis buvo užsikrėtęs savo buvimo šalyje, t.y. Uzbekijoje. Kitas asmuo susirgo liepos 9 dieną ir visi kiti susirgimai, du oficialiai patvirtinti per vakar dieną ir dar keturiolika oficialiai nėra patvirtinti, jie susirgo vėliau. Keista, neturėjo normalia tvarka susirgti,jei jie tikrai laikėsi izoliavimosi režimo, nes jie buvo izoliuoti susirgus pačiam pirmajam asmeniui“, – kalbėjo R. Lingienė.

„Taip kad sunku pasakyti, epidemiologinis tyrimas patvirtins, ar jie užsikrėtė savo šalyje, kas teoriškai įmanoma ir praktiškai įmanoma, bet jau sunkiau patikėti, ar jie nesilaikydami karantino izoliavimo režimo užsikrėtė vieni nuo kitų“, – pažymėjo NVSC atstovė.

R. Lingienė taip pat rekomendavo atvykus iš užsienio stengtis laikytis izoliacijos, apriboti kontaktus, net jei šalis neįtraukta į pavojingų sąrašą, anot jos, „situacija Europoje blogėja, ne dienomis, o valandomis“.

„Kas savaitę atnaujinamas šalių sąrašas, iš kurių atvykus būtina izoliuotis, iš kurių – rekomenduotina, ir iš kurių izoliacija nei rekomenduojama, nei būtina, bet situacija pasaulyje, ypatingai Europoje, blogėja ne dienomis, o valandomis“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį 18 asmenų buvo nustatytas koronavirusas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje iš Uzbekistano atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. NVSC specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.

NVSC atstovė R. Lingienė trečiadienį patvirtino, kad keturi iš aštuoniolikos užsikrėtusių yra gydomi ligoninėje, o lengva forma sergantys kiti 14 darbuotojų yra izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

Kalbėdama apie kitus tiriamus įmonės darbuotojus R. Lingienė teigė, jog kol kas epidemiologai šioje situacijoje nemato didelės rizikos dėl galimo viruso plitimo, bet tik tuo atveju, jei darbuotojai sako tiesą neturėję kontakto su sergančiaisiais.

NVSC atstovė interviu Lietuvos radijui taip pat pažymėjo ir tai, kad epidemiologai pastaruoju metu susiduria su užsikrėtusiųjų nenoru bendradarbiauti.

„Nematome didelės rizikos, jei jie mūsų epidemiologams sako tiesą, kad nebendravo. Bet nuo teisingo užsikrėtusių ar sąlytį turėjusių asmenų bendradarbiavimo labai priklauso, ar pavyks nutraukti šio viruso grandinę“, – kalbėjo R. Lingienė.

„Mūsų iki šiol labai gera buvusi epidemiologinė situacija yra siūta labai plonais siūlais ir jeigu asmenys, kurie užsikrėtę, sąlytį turėję, nepateiks informacijos apie save, pasekmės gali būti sunkiai kontroliuojamos“, – sakė Vilniaus departamento direktorė.

Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.

Oficialiais antradienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1875 žmonės, tebeserga 213 asmenų, 1571 – pasveiko.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

BNS


Šiauliai
Prie Kūčių stalo – švaria siela ir kūnu
Laikotarpis iki Kūčių ir Šv. Kalėdų lietuviams nuo seno buvo skirtas nusiraminti, apvalyti savo kūną pasninku, o sielą – nuo piktų minčių, apkalbų ir nesantaikos. Prieš Kūčias žmonės būtinai nusiprausdavo pirtyje, sutvarkydavo namus, svarbiausia – atsiprašydavo tų, su kuriais susipyko. Nors neretai žmogui labai sunku nugalėti savo išdidumą ir susitaikyti, prieš Kūčias tai padaryti būtina, antraip nesutarimų ratas suksis ir kitąmet.
Kultūra | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Besiruošiant artėjančioms šventėms dairomasi ne tik į dovanas ar namų dekoracijas, bet ir į šventėms tinkamą aprangą. Stilistė pastebi, kad Kūčios, Kalėdos ir Naujieji metai diktuoja skirtingą aprangos nuotaiką – nuo santūraus elegantiškumo iki ryškesnių, drąsesnių sprendimų. Šių metų tendencijose susipina lietuviškas saikas, klasikinė estetika ir ryškesnės aprangos detalės, ypač laukiant Ugninio Arklio metų.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Žvaigždės padeda surasti idealų partnerį ir apsaugo nuo to, kuris visiškai netinka. Astrologai nurodo šešias poras, kurių santykiai iš anksto pasmerkti žlugti. Šių Zodiako ženklų charakteriai nesutampa. Blogiausia tai, kad žmonės iš pradžių būna apakinti aistros ir savo klaidingą pasirinkimą neretai suvokia per vėlai. Neapsigaukite!
Lietuva | 3 MIN.
0
Pasaulis
Pakruojis
Ispanei, kuri po gimimo ligoninėje buvo sukeista su kita naujagime ir dėl to augo ne savo biologinėje šeimoje, praėjus 23 metams sulauks 975 tūkst. eurų kompensacijos. Tokį sprendimą priėmė La Riochos regiono Aukščiausiasis teismas, pranešė teisėsauga.
Įvairenybės | 3 MIN.
0
Antradienį Pakruojo rajone neblaivus vyras pranešė pareigūnams ketinantis susprogdinti kaimą, pranešė Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
1


Notice: Undefined offset: 0 in /home/alfa/apps/2025/etaplius/blokai/N_KaleduGidas.php on line 39

Notice: Undefined offset: 0 in /home/alfa/apps/2025/etaplius/blokai/N_KaleduGidas.php on line 39

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Žvaigždės padeda surasti idealų partnerį ir apsaugo nuo to, kuris visiškai netinka. Astrologai nurodo šešias poras, kurių santykiai iš anksto pasmerkti žlugti. Šių Zodiako ženklų charakteriai nesutampa. Blogiausia tai, kad žmonės iš pradžių būna apakinti aistros ir savo klaidingą pasirinkimą neretai suvokia per vėlai. Neapsigaukite!
Lietuva | 3 MIN.
0
Be silkės patiekalų neįsivaizduojamas joks šventinis stalas. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, jog silkė – riebi, tačiau sveikatai palanki žuvis, tad ją vertėtų skanauti ne tik per šventes.
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte prieš Kalėdas ragina toliau remti Ukrainą – ir kartu įspėja dėl saugumo rizikos Europos šalims.
Pasaulis | 3 MIN.
0
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė apie naują karo laivų klasę, kuri bus pavadinta jo vardu – tokia garbė paprastai suteikiama tik buvusiems šalies vadovams.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Pakruojis
Prieš Kalėdas nuotaikos Šiauliuose kaito – policija dabar pranešė, kad kelios dienos prieš Kūčias viename iš Saulės miesto naktinių klubų buvo sumušta moteris.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Antradienį Pakruojo rajone neblaivus vyras pranešė pareigūnams ketinantis susprogdinti kaimą, pranešė Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
1


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0
Baigiantis metams Pakruojyje atnaujintas dar vienas kiemas. Atsinaujinusia infrastruktūra džiaugiasi P. Mašioto g. 41 daugiabučio namo gyventojai. Čia pilnai sutvarkytas šalia namo esantis kiemas, naujai įrengtas šaligatvis.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Laikotarpis iki Kūčių ir Šv. Kalėdų lietuviams nuo seno buvo skirtas nusiraminti, apvalyti savo kūną pasninku, o sielą – nuo piktų minčių, apkalbų ir nesantaikos. Prieš Kūčias žmonės būtinai nusiprausdavo pirtyje, sutvarkydavo namus, svarbiausia – atsiprašydavo tų, su kuriais susipyko. Nors neretai žmogui labai sunku nugalėti savo išdidumą ir susitaikyti, prieš Kūčias tai padaryti būtina, antraip nesutarimų ratas suksis ir kitąmet.
Kultūra | 5 MIN.
0
Po truputį namai, gatvės, miestai prisipildo kalėdinės dvasios ir jaudinančio šv. Kalėdų laukimo. Šis nuostabus reiškinys neaplenkė ir Lizdeikos gimnazijos, kurioje nuolat puoselėjamos gražios tradicijos padėti kitiems ir skiriamas didelis dėmesys empatijos ugdymui. Empatiški žmonės moka atpažinti kito žmogaus emocijas, nuotaikas bei parodyti, kad supranta, ką jaučia kitas žmogus. Kasmet, artėjant gražiausioms metų šventėms, gimnazijoje vyksta tradiciniai labdaros renginiai. Vienas iš jų – kalėdinė mugė „Parduok kalėdinę nuotaiką“.
Jaunimas | 3 MIN.
0
Pakruojis
Radviliškis
Tai buvo vakaras, kupinas šviesos, emocijų ir jaunų talentų. Ačiū visiems, kurie buvo kartu ir kūrė šią ypatingą šventę – jauniesiems talentams, laureatams, svečiams, žiūrovams ir visiems prisidėjusiems prie renginio. Jūsų energija, šypsenos ir palaikymas pavertė šį vakarą tikru žvaigždžių spindesiu!
Jaunimas | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 dieną Pociūnuose vyko adventinis padėkos vakaras „Ant angelo sparnų gerumas supas“. Į šventę atvyko Pakalniškių seniūnijos seniūnas Tomas Žukaitis. Renginį pradėjo Pociūnų kultūros namų pop grupė „Spindulėlis“. Su advento papročiais supažindino ir šventinę nuotaiką kūrė Šeduvos kultūros ir amatų centro folklorinis ansamblis „Melnyčia“.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Alytus
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Pasaulis
Žvaigždės padeda surasti idealų partnerį ir apsaugo nuo to, kuris visiškai netinka. Astrologai nurodo šešias poras, kurių santykiai iš anksto pasmerkti žlugti. Šių Zodiako ženklų charakteriai nesutampa. Blogiausia tai, kad žmonės iš pradžių būna apakinti aistros ir savo klaidingą pasirinkimą neretai suvokia per vėlai. Neapsigaukite!
Horoskopai | 3 MIN.
0
Ispanei, kuri po gimimo ligoninėje buvo sukeista su kita naujagime ir dėl to augo ne savo biologinėje šeimoje, praėjus 23 metams sulauks 975 tūkst. eurų kompensacijos. Tokį sprendimą priėmė La Riochos regiono Aukščiausiasis teismas, pranešė teisėsauga.
Įvairenybės | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Žvaigždės padeda surasti idealų partnerį ir apsaugo nuo to, kuris visiškai netinka. Astrologai nurodo šešias poras, kurių santykiai iš anksto pasmerkti žlugti. Šių Zodiako ženklų charakteriai nesutampa. Blogiausia tai, kad žmonės iš pradžių būna apakinti aistros ir savo klaidingą pasirinkimą neretai suvokia per vėlai. Neapsigaukite!
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio 24-oji – šv. Kūčios.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Be silkės patiekalų neįsivaizduojamas joks šventinis stalas. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, jog silkė – riebi, tačiau sveikatai palanki žuvis, tad ją vertėtų skanauti ne tik per šventes.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Ar žinojote, kad Pekino antis yra ir paukščio rūšis, ir patiekalas? Pastarasis yra specialus iš Kinijos kilęs anties paruošimo būdas, vertinamas dėl ryškaus kontrasto tarp traškios odelės ir itin sultingos mėsos. O pirmąją – šviežią Pekino antį – šią savaitę kaip tik galima įsigyti už mažesnę kainą. „Maximos“ kulinarinių idėjų partnerė Brigita Uyar pataria, kaip ją paruošti ir dalijasi ypatingu šventiniu receptu.
Virtuvė | 5 MIN.
0