Kauniečius pasitinka sutvarkytas Trijų mergelių tiltas į Panemunės šilą

Atnaujintas-Triju-mergeliu-tiltas-990x557
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno mieso savivaldybė

Po metus trukusio remonto Trijų mergelių tiltas – oficialiai atidarytas. Daugelio pamėgta pasivaikščiojimų vieta tapo patogi visiems – atnaujintos gelžbetonio konstrukcijos, turėklai, šviestuvai, sutvarkytas pagrindinis takas ir prieigos.

„Artėjant metų pabaigai, turime dar vieną gerą žinią prieš didžiąsias šventes. Trijų mergelių tilto remontas baigtas – jis jau atidarytas. Kauniečiai vėl gali planuotis savo mėgstamus pasivaikščiojimų maršrutus. Tai ne tik tiesiausias kelias pėstiesiems ar dviratininkams iš Biržiškų gatvės į Panemunės šilą – kai kam šis tiltas buvo tapęs erdve sporto treniruotėms. Tikiu, kad ir toliau vietos čia užteks visiems.

Rudenį atidarėme atnaujintą viaduką Tunelio gatvėje. Dabar vaikščioti atnaujinta danga patogu, o svarbiausia – saugu. Jau pradėtos vadinamojo Kėdainių tilto iš Vilijampolės į Marvelę – tarp Užnemunės ir Brastos gatvių – statybos. Susisiekimo infrastruktūrą planuojame gerinti ir kitąmet: pėsčiųjų tiltu jungsime Nemuno salos ir Žemosios Fredos krantus, statysime viaduką virš magistralės A1, ties Ašigalio gatve, su nuvažiavimu Klaipėdos kryptimi“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Maždaug 388 metrų ilgio Trijų mergelių tiltas yra vienas aukščiausių šalyje – siekia 32 metrus. Iki pernai prasidėjusio remonto ši pėsčiųjų susisiekimo jungtis kapitališkai netvarkyta beveik dešimtmetį. Apačioje po tiltu driekiasi geležinkelio kelias Vilnius–Kaunas.

Šįkart pasirūpinta gelžbetoninių konstrukcijų atnaujinimu, deformacinių siūlių įrengimu. Taip pat sutvarkytos Biržiškų gatvės ir Panemunės šilo prietilčių prieigos, laiptai ir takai. Gyventojų patogumui sumontuoti nauji suolai, dviračių stovai.

Pagrindinis akcentas – tilto danga – po remonto skirtingomis spalvomis žymi pėsčiųjų ir dviračių takus. Statiniui estetinio grožio pridės atnaujinti turėklai ir šviestuvai. Tuo pačiu nuvalytos ir perdažytos esamos metalinės konstrukcijos.