PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 11 d. 07:40

Kaune pristatoma būsimo kultūrinių ir kūrybinių inovacijų kompetencijos centro vizija

Kaunas

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


44727

Trečiadienį Kaune, Santakos slėnyje, kur vyks tarptautinis forumas „Distributed Excellency: How to Innovate in Cultural and Creative Sector“, bus pristatoma planuojamo įkurti kultūrinių ir kūrybinių inovacijų kompetencijos centro vizija.

Institucijos įkūrimo projektą parengė Vytauto Didžiojo bei Kauno technologijos ir Milano politechnikos universitetų mokslininkai. Daugelyje naujojo centro veiklų planuojama įtraukti mokslininkus iš viso pasaulio - naujoji institucija veiks orientuodamasi į globalią rinką.

Viena iš šio projekto autorių, VDU Menotyros katedros docentė Jūratė Tutlytė teigia, kad būsima institucija siekia tapti aktyviu dalijamos arba skleidžiamos kompetencijos centru - plėtoti ir skatinti tarptautinį kultūrinių ir kūrybinių industrijų mokslinių tyrimų potencialą ir konkurencingumą Lietuvoje, vykdyti aukščiausio lygio mokslinius tyrinėjimus, mokymus ir ekspertavimą.

Anot VDU pranešimo, tarptautiniame forume visuomenės, kultūrinio ir kūrybinio sektoriaus atstovai ne tik galės įvertinti per vienerius metus išgrynintą centro viziją ir teikti savo pasiūlymus. Kaune kuriamas vienas pirmųjų Lietuvoje ir Baltijos šalyse centrų, kuriame aukščiausio lygio tyrimus vykdys Europos ir pasaulio mokslininkai, bus teikiamos specializuotos paslaugos, veiks eksperimentinės tyrimų laboratorijos ir kooperuotos bendradarbystės erdvės.

Doc. J. Tutlytės teigimu, centre bus atliekami daugiaplaniai kultūros ir kūrybos lauko tyrimai, sąveikos su kitais sektoriais bei sritimis, vartotojo dalyvavimo ir į(si)traukimo tyrimai, bus modeliuojami nauji scenarijai ir ateities kryptys. Tuo pačiu čia bus kuriamos sąlygos inovacijoms gimti, - veiks hibridinės laboratorijos, skirtos netipiškiems mokslo ir meno eksperimentams, idėjų auginimui, modeliavimui ir simuliavimui.

Steigiant centrą remiamasi analogiškų įstaigų pavyzdžiais pasaulyje - institucijų, kuriose jungiasi kultūra, technologijos, menai, verslas ir kuriami inovatyvūs produktai bei paslaugos. Pasak projekto autorių, tokie centrai tampa reikšmingais mokslo ir žinių skleidėjais, politikos formuotojais. Kaune centras veiktų kaip atvira laboratorija, į kurios veiklas būtų įtraukti įvairių sričių mokslininkai, menininkai, kultūros institucijos, verslo atstovai, vartotojai, bendruomenės.

Anot doc. J. Tutlytės, kuriamas centras yra vienas pirmųjų tokio pobūdžio žinių ir kompetencijos centrų Baltijos šalyse - jie labiau paplitę JAV, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje. Tai - pirmas kartas, kai tokio pobūdžio institucija, humanitarinių ir socialinių mokslų kompetencijos centras, laimi Europos Komisijos paramą - centro Kaune steigimas yra finansuojamas pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“.

ELTA