PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 15 d. 13:01

Kaune nuo kitų metų kils vaikų būrelių kainos

Kaunas

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


188003

Kauno taryba antradienį pritarė siūlymams padidinti menų ir kitų švietimo bei sporto būrelių įkainius iki 10-20 eurų.

 

Iki šiol muzikos, šokio, dailės užsiėmimai, kitos edukacinės veiklos ir įvairūs sporto būreliai miesto įstaigose kauniečiams kainuodavo nuo keturių iki 20 eurų per mėnesį.

„Tikslas yra ne padidinti, tikslas yra suvienodinti mokesčius. Nes už tą pačią paslaugą mokesčiai yra skirtingi. Tai manome, kad suvienodinus mokestį už tą pačią paslaugą, kokybė atitinkamai padidės, kadangi kiekviena įstaiga turės rūpintis, kad nežymiai padidėjus mokesčiui, galėtų būti patrauklūs“, – posėdyje sakė savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Kauno miesto sporto mokykloms bus taikomas fiksuotas mėnesio mokestis – 20 eurų per mėnesį. Jį numatoma didinti palaipsniui: nuo kitų metų sausio 1 dienos – iki 15 eurų, o nuo 2022-ųjų rugsėjo – 20 eurų.

Išimtis bus daroma Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniams. Čia mėnesiniai sporto būrelių įkainiai po naujųjų pasiektų 10 eurų, o nuo kito rugsėjo – 15 eurų, nes mokykloje dar nėra atlikti modernizavimo darbai. Po atnaujinimo „Gajos“ auklėtiniams taikomi įkainiai būtų suvienodinti su kitų sporto mokyklų.

Kauno A. Martinaičio dailės mokykloje, naujojoje M. Petrausko scenos menų mokyklose bei Tautinės kultūros centre numatyti įkainiai sieks 25 eurus per mėnesį.

Pagal naują tvarką, tris ir daugiau vaikų turinčioms šeimoms numatyta pusės nustatyto įkainio kompensacija. Iki šiol tokių šeimų atžaloms būreliai būdavo visiškai kompensuojami.

Pasak savivaldybės, finansinių sunkumų patiriančios ar socialiai jautresnėms grupėms priskiriamos šeimos ir toliau savo atžalas į neformaliojo ugdymo veiklas leis nemokamai, nepriklausomai nuo auginamų vaikų skaičiaus.

Opoziciniai konservatoriai ragino problemas, šiuo metu egzistuojančias neformaliajame švietime, spręsti kitais būdais, užtikrinant būrelių prieinamumą.

„Esminis dalykas – aš visą laiką pasigendu, o kokie kokybiniai klausimai išsispręs? Ar verta šiandien laužyti ietis dėl 400 tūkst. eurų, kuriuos papildomai surinks mokyklos? Esmė yra tame, kad popandeminiu laikotarpiu puikiai žinome medikų išvadas ir visas tendencijas, kurios yra susijusios su vaikų ir jaunimo ligomis, kurios atsirado pandeminiu metu“, – kalbėjo konservatorių frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Ji kvietė mokesčių nedidinti, bet galvoti, kaip populiarinti sporto būrelius.

Opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos savivaldybės taryboje nariai taip pat pasigedo svarių argumentų dėl įkainių už vaikų būrelius didinimo ir paslaugų kokybės gerinimo.

BNS