Kaune bus įžiebta M.K.Čiurlionio įkvėpta eglė

Kaune bus įžiebta M.K.Čiurlionio įkvėpta eglė
Kaunas
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kaunas pradėjo pasiruošimą šventiniam laikotarpiui, kauniečius ir miesto svečius netrukus pasitiks išpuošta Vilniaus gatvė, M. K. Čiurlionio kūrybos inspiruota eglė ir kalėdinis miestelis, trečiadienį pranešė Kauno savivaldybė.

Šiuo metu Kauno Rotušės aikštėje jau montuojami šventiniai kupolai, juose įsikurs kalėdinė mugė, edukacijų erdvė ir Kalėdų Senelio rezidencija. Greitai čia iškils ir pagrindinis akcentas – Šv. Kalėdų eglė, ji bus įžiebta lapkričio 25-osios vakarą.

„Didžiosios metų šventės vieniems reiškia Kalėdų Senelio laukimą ir dovanas, kitiems – ramybę, jaukų pasibuvimą su brangiausiais žmonėmis. Miesto pareiga – prisidėti, kad visas šis laikotarpis kiekvienam būtų kupinas šventiškos nuotaikos, pasitinkant Kalėdas ir Naujuosius. Tikiu, kad kauniečiai tradiciškai užpildys Rotušės aikštę ta gera emocija ir drauge tikrai sukursime įsimintiną atmosferą visame mieste“, – pranešime sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jau 14 metų pagrindine miesto puošmena besirūpinanti menininkė Jolanta Šmidtienė sako, kad šiųmetei Kalėdų eglei karališką temą inspiravo Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje matytas virtualios realybės filmas „Angelų takais“.

Pasak autorės, žaliaskarė skleis jaukumą, šilumą ir viltį. 24 metrų aukščio Kalėdų eglę papuoš aukso lašeliai ir daugiau kaip 500 rankomis sukurtų žvaigždžių.

Pamatyti daugiau kaip 60 Čiurlionio paveikslų motyvais paremtą filmą virtualios realybės akiniais nemokamai galės ir visi kalėdinio miestelio lankytojai. Tam numatyta kupoluose įrengti dvi atskiras erdves.

Šįkart į Kalėdų miestelį ves atnaujinta ir papuošta Vilniaus gatvė. Ją papuoš keli šimtai LED girliandomis spindinčių eglučių. Organizatoriai skaičiuoja, kad jose žibės daugiau kaip 55 tūkst. lempučių.

Dekoracijos papuoš ir arčiausiai centro esančius tiltus.

Mažieji kauniečiai tradiciškai bus kviečiami apsilankyti Kalėdų Senelio rezidencijoje, ji įsikurs prie rotušės. Čia pat savaitgaliais veiks ir edukacijų erdvės bei kasmetine tradicija tapęs nemokamas kalėdinis paštas.