Sportas2017 m. Liepos 9 d. 09:10

Kaune baigėsi tarptautinės vaikų žaidynės

8877

Šeštadienį iškilminga uždarymo ceremonija Kauno sporto halėje baigėsi tarptautinės vaikų žaidynės (ICG '2017). Paskutinę varžybų dieną medalius išsidalino futbolininkai, buriuotojai, lengvaatlečiai ir plaukikai.

Kauno futbolininkai šeštadienį iškovojo bronzos medalius. Dar tris medalius laimėjo buriuotojai - „Optimist“ klasėje šiaulietis Rimvydas Mažunavičius iškovojo auksą, o kaunietė Auksė Valeikaitė - bronzą, „Laser 4.7“ klasėje trečiąją vietą užėmė kaunietis Justinas Jocas.

Žaidynės buvo sėkmingos Kauno ir kitų Lietuvos miestų ekipoms - lietuviai bendrojoje įskaitoje iškovojo daugiausiai medalių, tačiau apdovanojimų įskaitoje į priekį praleido Taipėjaus sportininkus.

Daugiausiai medalių Lietuvai žaidynėse pelnė dziudo imtynininkai - penkis aukso, keturis sidabro ir 11 bronzos. Svariausiai Lietuvos komandos kraitį papildė plaukikai. „Girstučio“ baseine mūsų šalies atstovai laimėjo septynis aukso, tris sidabro ir penkis bronzos medalius. Medalius pelnė ir krepšininkai - auksą laimėjo Kauno berniukai, bronzą - mergaitės. Lengvaatlečiai iškovojo vieną aukso, keturis sidabro ir tris bronzos apdovanojimus. Sidabrą mergaičių paplūdimio tinklinio turnyre laimėjo Kauno mergaičių ekipa.

„Kauno ir visos Lietuvos sportininkai pasirodė išties puikiai, varžybų arenose atidavė visas jėgas ir padarė viską, ką gali“, - teigė Kauno delegacijos vadovė Laima Valiūtė.

Lietuvai žaidynėse atstovavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Garliavos sportininkai.

Iš viso Lietuvos sąskaitoje 51 medalis - 15 aukso, 12 sidabro ir 24 bronzos. Apdovanojimus lietuviai pelnė visose sporto šakose, išskyrus stalo tenisą.

Per žaidynes iš viso išdalinta 130 medalių komplektų. Geriausiai pasirodė Taipėjaus sportininkai. Nors jie ir iškovojo mažiau medalių, nei šeimininkai, bet laimėti bendroje įskaitoje jiems leido didesnis aukso medalių skaičius. Taipėjaus sąskaitoje - 38 medaliai (20 aukso, 11 sidabro, 7 bronzos).

Trečiąją vietą medalių lentelėje užėmė Bankoko ekipa, iškovojusi 23 apdovanojimus (8 aukso, 6 sidabro, 9 bronzos).

Kaunas buvo pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyko didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų.

Vaikai rungėsi trijulių krepšinio, mažojo futbolo, paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

„Pasiruošimas žaidynėms truko daugiau nei metus. Tinkamai atlikome namų darbus, galbūt todėl jokių nusiskundimų ir nesklandumų žaidynių metu nebuvo“, - teigė žaidynes organizavusio Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore tapo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje.

Kitąmet tarptautinės vaikų žaidynės vyks Izraelio mieste Jeruzalėje, kurio atstovams Kaune buvo perduotas simbolinis žaidynių fakelas.