Kaunas Soboro rekonstrukcijai skyrė dar 294 tūkstančius eurų

Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Austėja Masiokaitė-Liubinienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno taryba antradienį pritarė, kad Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, žinomos kaip Soboras, rekonstrukcijai būtų skiriami papildomi 294 tūkst. eurų.

„Planuojamas dar vienas dalininko įnašas kitais metais – mano skaičiavimais, turėtų siekti apie 285 tūkstančius (eurų). Tuos dalininko įnašus pervedame periodiškai jau už atliktus darbus“, – tarybos posėdyje sakė savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Pasak jo, šios lėšos bus numatytos kitų metų biudžete.

Bendra rangos darbų vertė siekia 2,3 mln. eurų, iš kurių 1 mln. – Europos Sąjungos lėšos. Likusią lėšų dalį yra įsipareigojusi skirti savivaldybė.

Pasak savivaldybės, padidinus įnašą, būtų užtikrintas nenutrūkstamas projekto įgyvendinimas, viešajai įstaigai skirtos reikalingos kofinansavimo lėšos padengtų rangos darbų išlaidas už atliktus ir suplanuotus atlikti darbus šių metų rugsėjo – gruodžio mėnesiais.

Darbus bažnyčioje numatoma baigti iki 2023 metų rugpjūčio.

Jie turėjo būti baigti anksčiau, tačiau užsitęsė dėl teisminio ginčo su rangovu.

Bažnyčioje planuojama sutvarkyti fasadus, įrengti įėjimą neįgaliesiems, restauruoti langus ir duris.

Pačiame Kauno centre stovintis išskirtinis architektūrinis daugiau kaip šimto metų pastatas ateityje turėtų atverti savo erdves ir platesnėms kultūrinėms veikloms.

Savivaldybė yra skelbusi, jog čia numatoma rengti daugiau koncertų, ekskursijų apie bažnyčios istoriją, kitų edukacinių veiklų.