Kasdienė sergančio asmens higiena. Ar visuomet reikia vandens?

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sveikiems, aktyviems ir galintiems savimi pasirūpinti žmonėms asmeninė higiena yra įprasta veikla, nekelianti jokių sunkumų. Tačiau, atsiradus sveikatos sutrikimams, tai tampa vienu opiausių klausimų. Šis klausimas yra aktualus ne tik sergantiems, negalią turintiems bei negalintiems savimi pasirūpinti asmenims, bet ir šeimos nariams, nusprendusiems slaugyti artimąjį namuose, bei sveikatos priežiūros specialistams.

Plaukų ir galvos odos priežiūra

Plaukų ir galvos odos priežiūros rekomendacijos slaugomam asmeniui išlieka tokios pačios, kaip ir sveikam žmogui. Plaukus patariama trinkti 1–4 kartus per savaitę, atsižvelgiant į polinkį riebaluotis ir aplinkos veiksnius. 

Tačiau kyla klausimas, kaip tai atlikti gulinčiam, turinčiam judėjimo negalią ar demencija sergančiam asmeniui? Šiai bėdai spręsti vertėtų pasitelkti kasdienės higienos priemones, kurių  naudojimui nereikia vandens. Kai nėra galimybės išplauti galvos įprastu būdu, specialistai pataria naudoti „SENI Care“ šampūną putas. Įpurkškite į delną nedidelį šampūno kiekį ir masažuojamais judesiais įtrinkite į plaukus bei galvos odą. Palikite 2–3 minutėms, po to sausu rankšluosčiu nuvalykite likusias putas ir išsiskyrusias apnašas. Plaukus iššukuokite retomis šukomis nuo plaukų galiukų galvos link. Jei naudojate plaukų džiovintuvą, nepersistenkite, nes plaukai taps šiurkštūs, lūžinės. Ilgus plaukus, gulintiems asmenims, patariama sušukuoti ir tvarkingai surišti, kad nesusiveltų.

Prausimosi rekomendacijos

Prausimasis yra viena intymiausių asmens priežiūros sričių, tad sergantieji kito žmogaus pagalbą gali suprasti kaip pažeminimą. Tam, kad sumažėtų diskomfortas, derėtų naudoti pažangius slaugos ir techninės pagalbos bei higienos reikmenis. Priemonių be vandens naudojimas tinka, kai dėl pablogėjusios sveikatos būklės tampa sudėtinga nusiprausti su vandeniu ir prausikliu. 

„SENI Care“ valomosios putos yra rekomenduojamos tarpvietės ir sėdmenų odos valymui. Tinkama šių vietų higiena yra itin svarbi, esant šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymui, kai asmuo dėvi sauskelnes. Ši priemonė efektyviai ir švelniai valo intymias vietas, ypač tinka po pasituštinimo. Prieš naudojimą reikia suplakti ir, apvertus flakoną, putas purkšti tiesiai ant odos. Tuomet palikti 1–2 minutėms ir nuvalyti. Naudodami „SENI Care“ valomąsias putas ne tik išvengsite mechaninio odos dirginimo, bet ir sumažinsite odos vientisumo pažeidimų bei pragulų susidarymo riziką. Be to, „SENI Care“ valomųjų putų sudėtyje yra SINODOR® – natūralios kilmės kvapą neutralizuojančios medžiagos. Ši ir kitos slaugos prekės padės užtikrinti tinkamą sergančio asmens higieną.

Reklama