Kartu iki pergalės! – ne vien skambūs žodžiai

Kelmė
Dalia Griškevičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

VšĮ Kelmės Profesinio rengimo centro bendruomenė nuo pat grobikiško karo pradžios aktyviai remia Ukrainą ir jos žmones.

 Ne vieną kartą suteikta piniginė ir kitokia parama mokyklos bendrabutyje apgyvendintiems ukrainiečiams, mokykla pirmoji mieste organizavo lietuvių kalbos kursus ne tik bendrabutyje, bet ir mieste gyvenantiems karo pabėgėliams. Mokyklos bendruomenė taip pat pirmoji mieste sureagavo į prašymą pagelbėti kariams ir civiliams gyventojams žvakėmis – išlietas ne vienas šimtas žvakių gamybinio mokymo dirbtuvėse. Tačiau paramos teikimas neapsiribojo vien tuo: mokytojos J. Andrijauskienės iniciatyva pradėti rinkti daiktai Dnipro ligoninėms, atsiliepta į Ukrainos savanorių prašymą.

Į skelbimą apie renkamą paramą aktyviai reagavo daugybė žmonių, ir ne tik iš Kelmės rajono. Jie dovanojo patalynę, rankšluosčius, skalbiklius, higienos prekes, saldumynus, negendančias maisto prekes, megztas šiltas kojines, spalvinimo rinkinius vaikams ir dar daugybę daiktų. Atskirai reikia paminėti Kelmės specialiąją mokyklą, Tytuvėnų gimnaziją ir LSB Kelmės skyrių: be anksčiau paminėtų daiktų, jie atvežė ir neįgaliesiems skirtus 2 vežimėlius ir 4 vaikštynes, 3 vnt. įtvirtinimų keliams, 270 vnt. sterilių medicininių komplektų, 7 atramines lazdas, 2 neštuvus.

Kaip ir per visą pagalbos Ukrainai teikimo laiką, taip ir dabar, galima pasidžiaugti mokyklos bendruomenės susitelkimu ir geranoriškumu. Be daiktų ar patalynės, mūsiškiai vėl skyrė piniginę paramą – paskutinė jos dalis atiduota savanoriui A. Norbutui – išgirstas prašymas dėl dar vieno generatoriaus nupirkimo.

Vis tik atskirai norisi paminėti profesijos mokytoją Daivą Jocienę, kuri daugiausiai talkino savanorei J. Andrijauskienei, neskaičiuodama valandų ir nežiūrėdama laiko. Trečiadienį surinkta parama – daugiau nei 200 dėžių, daugiau negu 3 tonos! – padedant šios misijos partneriams, tarptautiniam labdaros ir paramos fondui PAGALBOS SPARNAS (davė mašiną, apmokės už kurą) jau iškeliavo į Dneprovetrovsko srities Dnipro priemiesčio Slobožansko savivaldybę.