Kariuomenės vadas: tiesioginės karinės grėsmės Lietuvai šiuo metu nėra

6de1a00a36ca16f5e4aa4d1153e9eee1f808d40a
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys sako, kad šiuo metu Lietuvai tiesioginės karinės grėsmės nėra, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui perspėjant dėl Rusijos.

„Mūsų žvalgai daro tokį perspektyvinį vertimą: esamuoju laikotarpiu grėsmė, vidutinio laikotarpio grėsmė ir ilgojo laikotarpio grėsmė. Žiūrint į jų vertinimą, tai tikrai nėra šiandien tos tiesioginės grėsmės duotuoju momentu, kad gali kilti karinis konfliktas arba invazija į mūsų valstybę“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT televizijos laidai „Dienos tema“ sakė V. Rupšys.

Tuo tarpu vidutiniu laikotarpiu, kuris trunka nuo penkerių iki dešimties metų, pasak V. Rupšio, daug kas priklausys nuo karo Ukrainoje baigties.

„Tada jau didesnė perspektyva. Bet vertinimas yra toks, kad tikrai mes manome, kad Rusija išliks toliau ir tuo ilguoju laikotarpiu, vidutiniu laikotarpiu tikrai mums grėsmė. Bet viskas priklausys nuo mūsų. Mums reikia ramiai, šaltai rengtis tam konfliktui. Ar jis bus, ar nebus, tai tikrai priklausys nuo mūsų“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

Jis taip pat teigė, jog Rusija nėra pasiruošusi pulti NATO, ir net „nenuspėjama Rusija, nenuspėjamas kartais V. Putinas tikrai žino, kad NATO yra branduolinė sąjunga“.

„Jie Ukrainą paprasčiausiai įvertino, kad čia tokia šalis, kuri nepasipriešins – arba neturės valios, arba neturės pajėgumų priešintis. Su NATO yra visai kitas reikalas. NATO turi atitinkamai ginklų ir dabar dar turi, kad ir kaip mes, sakytume, esam nusiginklavę. Vien pažiūrėkite į Skandinavijos valstybes, jos turi daugiau nei 140 penktos kartos naikintuvų arba orlaivių. Tai Rusija tą tikrai žino, tą vertina“, – pažymėjo kariuomenės vadas.

Lietuvos diplomatijos vadovas G. Landsbergis šią savaitę keliskart viešai paragino ruoštis scenarijui, kad Ukrainoje nesustabdyta Rusija tęs kovą prieš NATO šalis. Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžia, kad Lietuvai reikia jau dabar imtis strateginių sprendimų savo saugumui stiprinti.