Kariuomenės vadas Prienų rajone lankys pratybose dalyvaujančius karius

3d7342257084a76099f1fa8bb8e6eb339fa14a2d
Prienai
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys pirmadienį Prienų rajone, Strielčių kaime, lankys pratybose dalyvaujančius Sausumo pajėgų Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karius.

Kaip pranešė kariuomenė, rugpjūčio pradžioje prasidėjusios lauko taktikos pratybos „Aršus Vilkas 23/2“ vyks iki sekmadienio, jose dalyvauja pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono padaliniai.

„Pratybose tobulinama kariuomenės vienetų sąveika ir reakcijos laikas, gebėjimas persidislokuoti iš nuolatinės dislokacijos vietų į operacijos rajonus ir vykdyti nurodytas užduotis, praktiškai tikrinama sąveika tarp skirtingų padalinių ir kitų institucijų“, – nurodomo kariuomenė.

Pratybų metu Algirdo pėstininkų bataliono profesinės karo tarnybos ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai treniruojasi ir yra vertinami pagal vykdomas gynybines užduotis apgyvendintoje vietovėje, veikiant su pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“.

Taip pat atliekamas transporto ir karių perdislokavimas tarp operacijos rajonų, kuriuose kariai treniruojasi atlikti taktinio žygio, skirtingų tipų žvalgybos, mūšio apgyvendintoje vietovėje ir kitokias gynybos užduotis. Paskutinėmis pratybų dienomis Gaižiūnų poligone vyks kovinio šaudymo pratybos.

Aukščiausio lygio kovinio šaudymo pratybų metu kariai ne tik šaudys į stacionarius taikinius šaudykloje, bet tai atliks taktiškai judėdami vietovėje bei sąveikaudami tarp padalinių.

Pratybos „Aršus Vilkas 23/2“ taip pat vyksta Jonavos ir Kauno rajonuose.

Kariuomenė pažymi, jog kartu su kitomis šalies institucijomis „įdėmiai stebi“ saugumo situaciją ir galimas karines grėsmes kaimyninėse valstybėse, tarp jų ir Baltarusijoje.

„Vyksta ne vienos individualių bei kolektyvinių įgūdžių tobulinimo pratybos bei mokymai, budi aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos, pasiruošusios skubiai reaguoti į pakilusį grėsmės lygį ir incidentus“, – pastebima pranešime.