Kariuomenės diena paminėta Alytaus Putinų gimnazijoje

Kariuomenės diena paminėta Alytaus Putinų gimnazijoje
Alytus
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kariuomenės dienos paminėjimas gimnazijoje III-ųjų klasių gimnazistams prasidėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo, LR Seimo nario Lauryno Kasčiūno paskaita apie valstybės saugumą. Šiuo metu valstybė susiduria su rimtais iššūkiais šioje srityje, tačiau juos ne tik sėkmingai atlaiko, bet ir tampa vis stipresnė, kad nacionalinis saugumas yra prioritetinis klausimas. 

Laurynas Kasčiūnas apie gimnaziją: „Tik įėjus maloniai nustebina mokiniai ir mokytojai, dėvintys šaulių uniformas. Mokykloje jau vakar buvo minima Lietuvos kariuomenės diena, todėl kieme vaikai mokomi rikiuotės pagrindų, sporto salėje – šaudymas iš lankų ir kitokios treniruotės. Tai gimnazija, kurioje veikia šaulių būreliai, šauliškos klasės. Turėjau galimybę pabendrauti ir su pačiais mokiniais – kalbėjomės apie priešišką propagandą, kaip ją atpažinti ir apie pilietinės valios gintis svarbą.“

Kitas svečias, aplankęs gimnazistus minint Kariuomenės dienos 103-ąsias metines, – LR Seimo narys, Lietuvos karo istorikas, politikas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Valdas Rakutis.  Istorijos pamoka apie Alytų ir jo apylinkėse vykusias kovas dėl Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės iš naujo atvertė istorijos prisiminimų puslapius, kuriuos buvome sklaidę per pamokas. Sakė, kad pilietiškumo stiprinimas turi vykti mokyklose, šaulių klasės, kurios yra mūsų gimnazijoje, jauno žmogaus širdyje ugdo patriotizmą, atsakomybę, meilę savo Tėvynei. 

 Gimnazistai uždavinėjo įvairius klausimus, į kuriuos gavo kompetentingus LR Seimo narių atsakymus. Už geriausiai pateiktus klausimus gimnazistai buvo apdovanoti prisiminimų dovanėlėmis, atvežtomis Seimo nario L. Kasčiūno. Trečiokai taip pat žiūrėjo geriausią filmą Pirmojo pasaulinio karo tema. 


Iš refleksijų: 
Greta Mikelionytė 
Renginys buvo labai įdomus. Įdomi ir svarbi tematika bei puikus bendravimas su mokiniais.Urtė Jakutytė 
Filmas patiko. Seimo nariai papasakojo įdomios ir naujos informacijos, laikas neprailgo.
Aureja Pasukonyte
Paskaitos patiko,  sužinojau daug naujų dalykų.

Renginį koordinavo Medijų ir informacinio raštingumo (MIR) koordinatorė, bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė.