Kariuomenė inicijavo patikrinimą dėl majorui mestų kaltinimų seksualine prievarta

Lietuva
Asociatyvi Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Trims merginos viešai prabilus apie anksčiau patirtą seksualinę prievartą iš tuomečio skautų stovyklos vadovo, dabar majoro Gintauto Ciunio, kariuomenė pranešė inicijavusi patikrinimą.

„Viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija mums yra žinoma. Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Lietuvos kariuomenėje inicijuotas tarnybinis patikrinimas aplinkybėms nustatyti“, – BNS sakė Lietuvos kariuomenė. 

Kaip skelbia tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas, įvykių metu karininkui, kuris buvo Lietuvos skautų sąjungos Vilniaus Pilies tunto vadovas, buvo 29 metai, o merginų amžius siekė apie 16 metų. 

Merginos pasakojo, jog G. Ciunis joms, tuomet moksleivėms, rodė savo dėmesį – paveždavo į mokyklą, kviesdavo išgerti kavos, rengė savo namuose vakarėlius ir vaišino kokteiliais. 

Anot merginų, karininkas stovykloje kviesdavo į savo palapinę, paimdavo už rankos, nevengdavo pabučiuoti. Minima ir apie patirtus lytinius santykius su skautų stovyklos vadovu. 

S. Malinausko kalbintas G. Ciunis išgirdęs klausimus teigė „dabar turėčiau iškart atsargiai kalbėti“. 

„Sunku pasakyti, sunku...“, – į klausimą, ar taip iš tiesų įvyko atsakė majoras. 

„Aš dabar nekomentuosiu. Ką dabar bepasakyčiau, tai turės pasekmių ateityje, turiu labai gerai pagalvoti, ką pasakysiu“, – teigė karininkas. 

Anot jo, „čia tiesa yra kažkur per vidurį“. 

Lietuvos skautų organizacija feisbuke paskelbė, kad tokie veiksmai nėra toleruojami.

„Atsiradus informacijai, jog mūsų organizacijos narys yra apkaltintas seksualiniu priekabiavimu ir prievarta, Lietuvos skautų sąjunga atsakingai pareiškia, kad tokie veiksmai nėra toleruojami, todėl LSS Taryba nedelsiant sušaukė neeilinį posėdį, kurio metu priėmė sprendimą sustabdyti narystę nariui iki kol bus priimtas galutinis sprendimas jo atžvilgiu“, – pranešė organizacija.

Dėl detalesnio konkretaus atvejo komentavimo Lietuvos skautų sąjunga pranešė susilaikanti kol vyksta tyrimas.