REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 21 d. 12:00

Karas Ukrainos žmonių nesugniuždė, tik padarė stipresnius

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: PAGD inf.


246372

„Karas Ukrainos žmones sutelkė taip, kaip mus Baltijos kelias. Aš tikiu, kad jie laimės, – sakė iš Ukrainos grįžęs Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Kęstutis Bautronis. – Ukrainiečiai tapo vienas kitam tarsi giminės, suprantantys vienas kitą iš pusės žodžio, iš žvilgsnio. Jie labai draugiški, tarsi viena šeima.“

Rugsėjo 16–18 d. K. Bautronis ir Šiaulių PGV Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Virginijus Ramanauskis lankėsi Lvove, Kijeve ir Rivnėje ir dalyvavo šventiniuose renginiuose, skirtuose Ukrainos gelbėtojų dienai paminėti, kuriuose buvo demonstruojama Ukrainos ugniagesių gaisrinė ir gelbėjimo technika, vyko ugniagesių varžybos ir buvo rodoma, kaip rengiami ugniagesiai. Šiuolaikiškai įrengtame Rivnės apskrities ugniagesių rengimo poligone vyko ugniagesių mokymai, kuriuos vedė net 17 parengtų instruktorių.

Pareigūnai susitiko su Ukrainos valstybinės pagalbos tarnybos vadovu Sergej Kruk, kuris džiaugėsi pagalba, bendradarbiavimu, draugyste ir didžiuliu palaikymu iš Lenkijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos priešgaisrinių tarnybų. K. Bautronis ir V. Ramanauskis taip pat apsilankė ugniagesių muziejuje, kuriame atsirado naujų eksponatų: kulkomis bei skeveldromis suvarpytų ugniagesių automobilių, raketų ir sprogmenų liekanų.

„Ukrainos ugniagesiai norėjo parodyti pasauliui, kad jie ne vieni, kad mes visi vienas kitam padedam. Į šventę taip pat buvo atvykę Lenkijos, Latvijos ir Estijos priešgaisrinių tarnybų atstovai, – sakė K. Bautronis. – Ukrainoje yra 75 tūkst. ugniagesių gelbėtojų. Jie dirba kas antrą parą. Be to, jie rotuojami į atkovotas „karštas“ zonas, kuriose jiems tenka atlikti gelbėjimo, teritorijos valymo ir sprogdinimo darbus. Pirmi eina kariai, išlaisvina teritoriją, o tada – ugniagesiai išminuotojai.“

Vykdami iš Kijevo į Lvovą K. Bautronis ir V. Ramanauskis taip pat apsilankė sugriautuose Kijevo priemiesčiuose Bučoje, Irpinėje ir Hostomelyje. „Sunku buvo žiūrėti į buvusius gražius miestus ir žmonių gyvenimus, virtusius griuvėsiais“, – su virpuliu širdyje prisimena K. Bautronis.

Vizito Lvove metu pareigūnai iš Lietuvos taip pat susitiko su Lvovo gaisrinės saugos universiteto rektoriumi, susipažino su gaisrinės saugos specialistų rengimo programa, mokymo baze, įrengtu krizių centru. Beje, V. Ramanauskis yra baigęs šį universitetą, o dabartinis rektorius Miroslav Koval buvo jo kurso vadovas.

„Žinoma, rektorius mus šiltai sutiko, pažino mane ir netgi įteikė atminimo dovaną. Sužinojau, kad vienas mano bendrakursių – Rivnės apskrities ugniagesių vadas Jurij Korecki šiuo metu yra išvykęs į Iziumą su komanda, kuri vykdo įvairius darbus nuo okupantų išvaduotose teritorijose“, – įspūdžiais dalijosi V. Ramanauskis.

Pasak Kelmės PGT viršininko, Ukraina palieka klestinčios, išsivysčiusios, šiuolaikiškos šalies įspūdį: „Ir kai į Kijevą įvažiuoji per „blokpostus“ ir įtvirtinimus, sunku patikėti, kad dabar 21-as amžius, kad tai gali vykti šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje. Bučoje nauji namai, kuriuose gyveno jaunos šeimos, sudaužyti, sudeginti... Tačiau Ukrainos žmonės labai susitelkę, stiprūs, ryžtingi ir tiki savo pergale.“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA