Karaokės erdvėje vyko virtuali pažintis su roko muzika Šiauliuose

Karaokės erdvėje vyko virtuali pažintis su roko muzika Šiauliuose
Šiauliai
Jurgita Taralė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) tęsiamos renginių ciklo „Karaokės asorti“ veiklos.

Lapkričio 25 d. vyko virtualus susitikimas su muzikos prodiuseriu, scenaristu, kompozitoriumi, dainų autoriumi, muzikantu, renginių,  televizijos laidų ir reklamų režisieriumi, laidų vedėju, reklaminių ir pramoginių akcijų organizatoriumi, muzikos festivalių „Hippyland“, „Šiauliai Jazz“ iniciatoriumi, vienu pagrindinių Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimų bei renginių ciklo „Šiaulių naktys“ iniciatoriumi, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Socialinių mokslų kolegijos dėstytoju Remigijumi Ruokiu.

„Muzikinių  renginių ciklo „Karaokė asorti“, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniams R. Ruokis pristatė  roko muzikos panoramą Šiauliuose. Juk Šiauliai yra unikalus miestas, kuriame gimė rokas, alternatyvusis rokas, socialinis rokas. Miestas laikomas ir populiariosios lietuviškos estrados istorijos pradžia. Grupės „Vairas“ solistai Edmondas Čivinskas, Vytautas Katilius, Vilius Onaitis, grupės „Testas“ vokalistas Sigitas Orūnas, grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, Gytis Paškevičius, Virgis Stakėnas – tai tik maža dalis garsių muzikos pasaulio pavardžių. Ne veltui miestas vadinamas Šiaurės Lietuvos Mančesteriu, skaičiuojančiu apie 100 atlikėjų, pakankamai žinomų ne tik Lietuvoje.

R. Ruokis pasidžiaugė jo iniciatyva išleistu Šiaulių krašto atlikėjų ir grupių 2021 metų kalendoriumi „TAYKAYKAA“, kurio iliustracijas kūrė iš Šiaulių kilęs, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje kuriantis dailininkas, animatorius, muzikantas Martynas Juchnevičius, praeityje grojęs populiarioje roko grupėje „Lygiailyja“. Ši idėja turės tęsinį ir 2022-aisiais, o kalendorių iliustruos šiaulietis dailininkas Paulius Arlauskas-Pūka.

Svečias pakvietė gimnazistus įsijungti į savanorių gretas ir savanoriauti muzikiniuose festivaliuose, apsilankyti Vilniaus knygų mugės Muzikinėje erdvėje, kur šiauliečiai vieninteliai iš Lietuvos regionų turi savo stendą. Taip pat dalyvauti naujai kuriamos Šiaulių menininkų asociacijos mokymuose ir „pasimatuoti“ muzikos prodiuserio profesiją.  „Puoselėkite savo miesto kultūrą ir visada išlikite savo miesto patriotais“, – linkėjo R. Ruokis gimnazistams, dalyvavusiems netradicinėje muzikos pamokoje.