PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Balandžio 28 d. 20:32

Karantino pliusai: karantinas baigsis - draugystė tęsis!

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


128104

Dažnam mūsų net ir pats žodis karantinas tapo tolygus keiksmažodžiui, tarytum prakeiksmui, kuris kardinaliai pakeitė mūsų kasdienybę. Mat mums nebereikia lėkti tekinomis nežmonišku ritmu, vėluoti, nespėti, pavargti... Aplinka sulėtėjo, aprimo, apstojo... Ir kol kai kurie iš mūsų niekaip prie to nepripranta, kiti tuo tarpu mėgina pažvelgti į tai pozytiviau, svarstydami, ką gero tokia neįprasta situacija mums gali suteikti. Ir kai Tu, žmogus, prisėdi apsigaubęs pavasariu dar ramesnį vakarą nei paprastai ir pagalvoji - supranti, jog visgi labai daug gėrio tame karantino prakeiksme slypi.

Kai visos gyvenimo dekoracijos - pramogos, kelionės, vakarėliai, šventės, loterijos ir t.t. - staiga dingsta, ateina supratimas, jog jos yra ir visada buvo antraeilės. „Back to basics“ - kaip sako anglakalbiai. Štai kur geroji medalio pusė. Grįžimas prie paprastų, bet pagrindinių dalykų - tai šeimos gerovė, artimųjų sveikata, tikra draugystė...

Išsiplėsti norėčiau būtent ties draugyste, kuri nepripažįsta jokių kliūčių, sunkumų ar atstumų, kuriai piktas ir už globalinius pokyčius atsakingas virusas - it buvęs nebuvęs. Tai draugystei jau šešeri metai. Ji užsimezgė Prancūzijoje, kur dviejų nuostabių chorų - Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ ir sakralinio Maljorkos vaikų choro „Escolania de Lluc“ - vadovai pasikeitė kontaktais ir tęsė bendravimą, kuris vėliau išsivystė į labai prasmingą mainų projektą, paremtą pasitikėjimu ir draugyste. Ispanai jau kelis kartus lankėsi Lietuvoje, apsistodami Šiauliuose, tačiau lankydamiesi ir kituose Lietuvos kampeliuose, stebėdamiesi nuostabia mūsų šalies gamta (visų svarbiausia - miškais, kuriuose žavėjo net ir toks paprastas radinys kaip skruzdėlynas), svetingumu ir maistu bei koncertuodami įvairiose bažnyčiose ir auditorijose. Mūsų tautiečiai taip pat jau ne sykį dovanojo Maljorkos publikai įstabius savo koncertus, kuriuose ispanai plojimais apdovanodavo šiauliečius atsistoję, bei gėrėjosi kalnų ramybe, romantiška viduržemio jūra, šviežutėlėmis figomis ir religine salos dvasia.

Pastaroji labai glaudžiai susijusi ir su vaikų choru „Escolania de Lluc“ - mat viena šio choro pareigų yra kasdienės salvės giedojimas kalnuose įsikūriusioje bazilikoje, kuri yra tarytum duoklė to regijono ir visos salos sergėtojai - 'Virgen de Lluc'. Ši kilni pareiga tęsiasi nuo pat 1531-ųjų ir jos nenutraukė nei karai, nei jokios kitos negandos, tačiau paskelbus karantiną dėl koronos viruso salvė buvo nutraukta. Ispanų choras tuojau pat ėmėsi ieškoti kitų būdų, kaip kiekvieną vidudienį tęsti sakralinę tradiciją. Virtualių galimybių dėka šiandien galima pasiekti labai daug, tad buvo nuspręsta kiekvieną dieną į socialinius ispanų choro tinklus kelti vaikų atliekamus kūrinius, kad salvė tokiu būdu plistų virtualiai, kiekvieną kartą ištariant frazę, jau tapusia šios akcijos moto - „una salve per al món“ / „una salve para el mundo“ („viena salvė pasauliui“). O draugai juk tam ir yra, jog tokiose situacijose apgaubtų supratimu ir begaliniu palaikymu, tad Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ tam tikrai neliko abejingas - sukurdami nuostabią vizualiąją video žinutę ir išsiųsdami ją į Maljorką ir į platųjį pasaulį jie prisidėjo prie draugų organizuojamo projekto, gelbėjančio šią seną ir gražią salos tradiciją.

Šią video žinutę jie pasidalino ir savo facebooko paskyroje. Tai penkios minutės jautrumo, šilumos, bendrystės ir po kūną bėgiojančių šiurpuliukų.

Ir dabar jau tik mums belieka spręsti, kiek prakeiksmo tame karantine yra, kai jo pasekoje, arba gal geriau būtų sakyti jo dėka, gimsta tokie nepakartojami ir jaudinantys dalykai, subtiliai primenantys, kas visgi gyvenime yra svarbiausia. Karantinas baigsis, o draugystė tęsis!