Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
@Youtube
Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ( Elzbieta II) sekmadienį tapo pirmuoju šalies monarchu, kuris šalį valdė septynis dešimtmečius.
Ta proga karalienė šeštadienį paskelbtame pranešime tautai pareiškė norinti, kad Camilla (Kamila), jos įpėdinio princo Charles (Čarlzo) žmona, galiausiai taptų karaliene konsorte.
Monarchė taip pat dar kartą pakartojo savo įsipareigojimą savo gyvenimą paskirti tarnauti tautai. Tautai skirtame pareiškime, kurį karalienė pasirašė „Jūsų tarnaitė, Elizabeth R“, karalienė pareiškė norinti „padėkoti visiems jums už jūsų paramą“.
Ji taip pat teigė norinti dar kartą pakartoti savo pažadą, kurį davė per 21-ąjį gimtadienį, kad „mano gyvenimas visuomet bus skirtas tarnauti jums“.
Pagrindiniai Platininio jubiliejaus minėjimo renginiai vyks šią vasarą. Karalienė pareiškė besitikinti, kad renginiai „sutelks šeimas ir draugus, kaimynus ir bendruomenes“.
95 metų monarchė taip pat padarė svarbų pareiškimą dėl karališkosios šeimos ateities ir pareiškė „nuoširdžiai norinti“, kad Charlesui tapus karaliumi, Camilla būtų žinoma kaip karalienė konsortė. Tai būtų neįtikėtinas kelias link viešo Camillos pripažinimo po to, kai ji buvo kaltinama dėl Charleso skyrybų su velione princese Diana.
Kreipdamasi į tautą rašytiniame pranešime, karalienė pridūrė žinanti, kad, Charlesui tapus karaliumi, britų žmonės jį ir Camillą „palaikys taip pat, kaip palaikė mane“.
„Nuoširdžiai noriu, kad, atėjus tam laikui, Camilla būtų žinoma kaip karalienė konsortė“, – pažymėjo karalienė.
Buvo manyta, kad, 73 metų Charlesui tapus karaliumi, 74 metų Camillai atiteks princesės konsortės titulas.
Šis pranešimas rodo, kad karalienė planuoja ateitį po savo mirties ir itin gerbia Camillą, kuri su Charlesu susituokė per civilinę ceremoniją 2005 metais.
Charlesas ir Camilla, kurie yra žinomi kaip Kornvalio kunigaikštis ir kunigaikštienė, palaikė didelio visuomenės dėmesio sulaukusius santykius, kurie nutraukė judviejų santuokas. Abejota, ar visuomenė kada nors ją priims.
Kai pora 2005 metais susituokė, karališkieji rūmai pranešė, kad, atsižvelgiant į šio klausimo jautrumą, Camilla ateityje taps princese konsorte, tačiau galiausiai jai pavyko sulaukti palaikymo, kaip ištikimai būsimo karaliaus žmonai.
Charlesas visuomet sakė, kad jo „brangioji žmona“ turėtų tapti karaliene konsorte, cituodamas vieną šaltinį skelbia laikraštis „The Times“. Pati pora šeštadienį pareiškė, kad po šios naujienos jaučiasi „sujaudinta ir pagerbta“.
Britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sekmadienį gyrė karalienę už jos „įkvepiantį pareigos jausmą ir nesvyruojantį atsidavimą“. Jis taip pat pareiškė nekantriai laukiantis šios vasaros, „kai visa šalis galės susirinkti ir paminėti jos istorinį valdymą“.
Spaudos dėmesys
Britų laikraščiai sekmadienį netruko apie naujieną paskelbti pirmuosiuose puslapiuose.
„Camilla TAPS karaliene“, – rašo „The Daily Mail“. „Karalienė paskyrė karalienę Camillą“, – rašo „The Sunday Times“ ir priduria, kad šis sprendimas nutraukia „ilgus metus trukusias prieštaringas kalbas ir neapibrėžtumą dėl būsimo Camillos titulo“.
Tokį savo sprendimą karalienė Elizabeth II paskelbė prasidedant jos karaliavimo vadinamajam Platininiam jubiliejui. Karaliavimo septyniasdešimtmečio paminėjimas kukliai prasideda Sandringame, rytinėje Anglijos dalyje prie šiaurinės Norfolko pakrantės, kuriame taip mėgsta būti karalienė.
Birželio pradžioje planuojami keturias dienas truksiantys renginiai, kuriais bus paminėtas Elizabeth II atėjimas į sostą 1952 metais. Tuomet vyks karinis paradas, bus rengiami koncertai, gatvių vakarėliai bei nacionaliniai „Didieji jubiliejiniai pietūs“ ir „Platininio pudingo konkursas“.
Pirmadienį Londono „Green“ parke netoli Bakingamo rūmų bei prie Edinburgo pilies Škotijoje per oficialią ceremoniją karalienės garbei bus paleista salvių.
Britaniją ilgiausiai valdanti karalienė į šalies sostą atsisėdo būdama 25 metų 1952 vasario 6 dieną po tėvo Jurgio VI mirties.
2015 metų rugsėjį ji pagal karaliavimo trukmę pralenkė karalienę Viktoriją, kuri šalį valdė 63 metus ir septynis mėnesius.
Dėl pandemijos karalienė daugiausia laiko praleidžia Vindzoro pilyje ir viešai pasirodo itin retai. Tačiau šeštadienį monarchė Sandringame vietiniams surengė priėmimą, kuris, kaip skelbiama, buvo didžiausias renginys, kuriame ji gyvai dalyvavo, nuo praėjusio rudens, kai buvo sunerimta dėl karalienės sveikatos.
BNS