PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Gegužės 10 d. 21:14

Kankina nemiga? Pasitikrinkite, ar nesergate viena iš šių sunkių ligų

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


128767

Beveik visi yra susidūrę su nemiga, tačiau jei miego sutrikimai tampa reguliarūs, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Pasitikrinkite, ar nesergate kuria nors iš šių sunkių ligų.

Širdies ligos

Amerikos kardiologijos koledžo ekspertų teigimu, 44% širdies ligomis sergančių žmonių yra įvairių miego problemų. Gydytojų teigimu, visa tai yra skysčių, kurie dienos metu kaupiasi apatinėse galūnėse ir naktį pasiskirsto kūne, sąstingis. Bet kokiu atveju, jei jūs nuolat jaučiate nemigą ar dažnai prabundate naktį, pasitarkite su gydytoju ir atlikite širdies ultragarsą.

Skydliaukė

Hipertireozė – būklė, kai padidėja skydliaukės funkcija, dėl kurios žmogus jaučia nerimą, nervingumą, taip pat padidėja energija. Naktį dėl šios būklės sunku visiškai atsipalaiduoti ir miegoti.

Jei jaučiate kažką panašaus, o ypač jei pastebite savyje kitus skydliaukės funkcijos sutrikimo simptomus, būtinai susisiekite su endokrinologu!

Artritas

80% artritu sergančių žmonių turi problemų su miegu. Be to, tai ne tik skausmo klausimas: sergant artritu, organizme vyksta uždegiminis procesas, kuris savo ruožtu dažnai lemia padidėjusio nerimo vystymąsi. Jei gulėsite visą naktį ir negalėsite užmigti, jei nuolat grįš mintys apie nemalonius įvykius jūsų gyvenime ir nerimausite dėl ateities, jums reikia ne tik vaistų nuo nerimo, bet ir specialistų konsultacijų dėl artrito.

Alergija

Kas antras asmuo, kenčiantis nuo tam tikros formos alergijos, susiduria su naktinio poilsio sutrikimais. Visų pirma, be abejo, tai lemia nosies sinusų patinimas: miegą trukdo stiprus užgulimas ir sloga. Jei taip pat pastebite niežėjimą, kosulį, vandeningas akis, kurios nėra lydimos peršalimo ar gripo, susisiekite su savo alergologu.

Hormoniniai svyravimai

Vidutinis menopauzės amžius yra 51 metai, tačiau miego sutrikimai, kuriuos sukelia hormonų lygio pokyčiai, gali prasidėti keliais metais anksčiau. Faktas yra tas, kad per visą premenopauzės laikotarpį progesterono, hormono, skatinančio gerą miegą, gamyba nuolat mažėja. Tačiau jei vis dar esate toli nuo menopauzės, o miegas palieka daug norimų dalykų, galbūt turėtumėte susisiekti su ginekologu-endokrinologu ir pasidaryti kraujo tyrimus lytinių hormonų analizei. Kartais sutrikęs nakties miegas gali perspėti apie besivystantį policistinių kiaušidžių sindromą.

Parkinsono ir Alzheimerio ligos

Sutrikęs nakties miegas gali būti ankstyvas su amžiumi susijusių pažintinių ligų, tokių kaip Parkinsono liga ar Alzheimerio liga, požymis. Sunkumai užmigti, naktiniai prabudimai, taip pat košmarai ir neramių kojų sindromas – visa tai yra proga susisiekti su neurologu ir pasitikrinti centrinės nervų sistemos būklę.

Depresija

Nemiga yra nuolatinis depresijos palydovas, ja serga trys ketvirtadaliai visų, kuriems diagnozuotas šis sutrikimas. Be to, priklausomybė yra dvipusė: ne tik depresija sukelia miego sutrikimus, bet ir naktinio poilsio nebuvimas gali išprovokuoti ligos vystymąsi. Todėl svarbu stebėti savo psichologinę būklę ir pasikonsultuoti su gydytoju.